1
Okulary Xbox One Kinect już wkrótce?

Microsoft pracuje nad własnym urządzeniem rzeczywistości wirtualnej dla konsol Xbox - informuje dziennik The Wall Street Journal.

Anonimowe źródła zaznajomione ze sprawą donoszą, że projekt powstawał równolegle z technologią Fortaleza, bazującą podobno na koncepcie rzeczywistości rozszerzonej.

Raport The Wall Street Journal zdaje się sugerować, że również to drugie urządzenie może skorzystać z rzeczywistości rozszerzonej, a nie z pełnej rzeczywistości wirtualnej, jak Oculus Rift.

Doniesienia pojawiają się w specyficznym momencie - dzisiaj wieczorem, podczas imprezy Game Developers Conference, Sony ma podobno ogłosić własne rozwiązanie z segmentu VR, spopularyzowanego właśnie przez z Oculus Rift.

Informacje na temat gadżetu Microsoftu wspiera złożony przez firmę wniosek patentowy z sierpnia 2013 roku, mówiący o „grze sieciowej” i „wyświetlaczu zakładanym na głowę”.

W czerwcu 2012 roku serwis The Verge opublikował wewnętrzny dokument producenta z Redmond, w którym zarysowano plany dla urządzenia, które stało się później Xbox One. Już wtedy wspomniano także o projekcie Fortaleza, czyli okularach współpracujących z Kinectem, z premierą w 2014 roku.

Reklama