Car Mechanic Simulator 2014 - Poradnik i instrukcja

Poradnik do Car Mechanic Simulator: Jak naprawiać samochody i wykonać wszystkie zlecenia.

Witamy w darmowym poradniku i instrukcji do gry Car Mechanic Simulator 2014. Jak uporać się z kilkudziesięcioma naprawami różnych aut? Gdzie szukać sprzęgła? Kupować nowe części czy naprawiać stare? Na te wszystkie i wiele innych pytań postaramy się odpowiedzieć w tej publikacji. Łapmy więc za klucze i bierzmy się do roboty!

Spis treści

Car Mechanic Simulator - Warsztat I: Wszystkie zlecenia (1-21)
Car Mechanic Simulator - Warsztat II: Wszystkie zlecenia (22-43)
Car Mechanic Simulator - Warsztat III: Wszystkie zlecenia (44-76)

-

Jak dostać się do poszczególnych części pojazdu?

Rozpoczęcie jakichkolwiek modyfikacji pojazdu odbywa się poprzez kliknięcie LPM na danym elemencie. Na przykład naprawy związane z kołem, hamulcami lub niektórymi elementami zawieszenia rozpoczniesz naciskając LPM na konkretnym kole. Do silnika dostajesz się poprzez kliknięcie na maskę. Badanie diagnostyczne pod kątem błędów komputera zaczynasz wsiadając do środka pojazdu. Przód i tył zawieszenia, a także układ wydechowy i układ paliwowy dostępny jest spod spodu pojazdu.

Jak podnieść i opuścić samochód?

Podejdź do panelu podnośnika i naciśnij LPM, aby podnieść auto. Jeżeli chcesz je opuścić, po prostu naciśnij LPM jeszcze raz.

Szybkie menu

Gdy jesteś w warsztacie, możesz wywołać szybkie menu poprzez naciśnięcie PPM. "Ukryj/pokaż karoserię" to opcja, dzięki której karoseria samochodu stanie się przezroczysta, co może ułatwić lokalizację niektórych części. "Ukryj/pokaż stan części" podświetli zdiagnozowane (ręcznie, na torze testowym lub ścieżce diagnostycznej i przy użyciu komputera) części na różne kolory. Zielone odcienie to części sprawne, żółte to wyeksploatowane, a pomarańczowe i czerwone to zużyte i nadające się do naprawy lub wymiany. "Pokaż magazyn" ukazuje ci części, które posiadasz aktualnie na stanie. Mogą to być części zakupione w sklepie lub zdemontowane. Po każdym udanym zleceniu korzystaj z tej opcji i sprzedawaj niepotrzebne, a także zużyte części. Każdy dolar jest na wagę złota. "Pokaż zlecenie naprawy" wyświetla aktualne zlecenie z opisem problemu lub konkretnymi wskazówkami dotyczącymi naprawy. Po zakończeniu zlecenia wyświetl kartę i naciśnij czerwony przycisk "Repaired".

Szybkie menu podczas naprawy

Gdy dostałeś się już do konkretnego fragmentu pojazdu, naciśnij PPM, aby wywołać podobne do opisanego wyżej menu. "Tryb montażu/demontażu" służy do zmieniania funkcji klucza. Gdy w prawym górnym rogu masz czerwoną ikonę samochodu, to znaczy, że znajdujesz się w trybie demontażu. Jeśli chcesz zamontować jakąś część, po prostu wywołaj szybkie menu i skorzystaj z tej opcji. W prawym górnym rogu powinien pokazać się zielony samochód. "Sprawdź stan" służy do zdiagnozowania niektórych części. W ten sposób możesz sprawdzić na przykład kondycję filtrów lub elementów rozrządu czy układu hamulcowego.

Jak kupować części i korzystać z komputera?

Aby kupić nowe lub używane części, skorzystaj z komputera stojącego na biurku. Pierwsza ikona prowadzi cię do sklepu z nowymi częściami, a druga z używanymi. Drugi sklep nie oferuje tak szerokiego asortymentu jak pierwszy, ale można tam zaoszczędzić nieco gotówki. Wszystkie części są ułożone alfabetycznie, abyś mógł łatwo znaleźć wymagane elementy. W niniejszym poradniku używamy dokładnych nazw każdej części, abyś nie miał najmniejszych problemów.

W komputerze znajdują się także książki do nauki, a wśród nich szybsze odkręcanie śrub, większy dochód firmy, sprawdzenie losowej części tuż po wjechaniu samochodu na podnośnik, a także zniżki w sklepach samochodowych. Każdego z tych czterech elementów możesz używać, ale za odpowiednią, wzrastającą wraz z poziomem rozwoju opłatą. Na początku radzimy inwestować w "Zarządzanie firmą" i "Mistrz handlu".

Ostatnią opcją jest "Pożyczka", czyli jednorazowy i bezzwrotny kredyt w wysokości 5000 dolarów. Warto zaciągnąć go na samym początku zabawy i zainwestować w podręczniki do nauki, czyli umiejętności opisane wyżej. Aktualny stan gotówki wyświetlany jest w prawym dolnym rogu ekranu komputera.

Dlaczego nie mogę zdemontować/zamontować części?

Sprawdź czy znajdujesz się w odpowiednim trybie. Demontować możesz wtedy, gdy w prawym górnym rogu ekranu posiadasz ikonę czerwonego samochodu, a montować, gdy ikona jest zielona. Jeżeli ikona jest odpowiednia, a wciąż nie możesz zrobić swojego zamierzonego ruchu, prawdopodobnie część jest blokowana przez inną. Na przykład nie ściągniesz klocków hamulcowych, jeżeli ówcześnie nie zdejmiesz zacisku hamulca. Tego z kolei nie zdejmiesz bez wcześniejszego usunięcia koła. Gra ułatwia odnalezienie się w takiej sytuacji, podświetlając delikatnie część, która w danym momencie przeszkadza lub której brakuje (w trybie montażu).

Jak naprawiać części samochodowe?

Po prostu podejdź do stołu, gdzie znajduje się imadło i naciśnij LPM. Wybierz daną część, aby naprawić ją odpłatnie. Nie wszystkie części mogą być naprawiane!

Jak korzystać z toru testowego i na czym on polega?

Po prostu podejdź do głównych drzwi warsztatu i naciśnij LPM. Rozpędź samochód i przejedź przez świetlisty, zielony obszar. Zrób nawrotkę, rozpędź samochód i zatrzymaj się w czerwonym polu. Następnie wykonaj slalom, przejeżdżając przez pojawiające się zielone pola, a na końcu przejedź przez garby w asfalcie i zatrzymaj się w wyznaczonym miejscu. Dzięki temu procesowi sprawdzisz stan niektórych części pojazdu.

Jak korzystać ze ścieżki diagnostycznej i na czym ona polega?

Ścieżka diagnostyczna jest dostępna dopiero w drugim warsztacie. Znajduje się za jednymi z drzwi w pomieszczeniu. Polega ona na najeżdżaniu na kolejne urządzenia testujące i wykonywanie poleceń wyświetlanych na ekranie. Dzięki temu sprawdzisz stan hamulców oraz zawieszenia.

Jak przeprowadzić chiptuning samochodu?

Ta opcja dostępna jest dopiero w trzecim warsztacie. Udaj się przez odpowiednie drzwi do hamowni i skorzystaj z programu "Programuj EEPROM". Naciskaj plusy i minusy przy trzech słupkach tak, aby ich poziom się wyrównał. Jeżeli udało ci się, ale przyrost mocy jest zbyt mały, naciskaj po jednym razie na plusach przy każdym słupku, aż poziom tuningu cię usatysfakcjonuje. O odpowiedniej mieszanki paliwa i powietrza będzie informował cię napis na górze okna. Po udanym tuningu dla zatwierdzenia skorzystaj z programu "OBD Link Pro" i naciśnij przycisk "Start testu" w okienku aplikacji.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami