Angry Birds Epic turową grą RPG

AKTUALIZACJA: Pierwsze fragmenty gry.

Aktualizacja: Rovio opublikowało nowy zwiastun Angry Birds Epic, prezentujący pierwsze fragmenty rozgrywki z turowej gry RPG.

Poniższy materiał wideo udowadnia, że gracze kierują drużyną „śmiałków”, złożoną z ptaków. Całość rozgrywa się w dobrze znanym uniwersum, na Piggy Island.

Twórcy przygotowali między innymi kampanię fabularną i system tworzenia przedmiotów, pancerzy i mikstur, budowanych z pomocą surowców, do zebrania w grze lub kupienia.

Angry Birds Epic jest już dostępne na terenie Australii, Kanady i Nowej Zelandii, na systemie iOS. Pozostałe kraje muszą jeszcze poczekać.

*

Oryginalna wiadomość: Nowa odsłona serii Angry Birds nosi podtytuł Epic, jest grą RPG z walką w systemie turowym - informuje serwis Kotaku.

Istotną rolę odgrywać ma crafting, czyli system tworzenia przedmiotów. Gracze będą mogli produkować zbroje, mikstury i broń. Skorzystają w tym celu z zasobów pozyskiwanych w trakcie przygody, lub kupionych za prawdziwą walutę.

Obecność mikropłatności sugeruje, że - tak jak w przypadku innych odsłon cyklu - gra będzie tytułem Free to Play.

Angry Birds Epic zadebiutuje jeszcze w tym tygodniu w Kanadzie, Australii i Nowej Zelandii na urządzeniach z iOS. W pozostałych regionach ukaże się później. Trafi też na platformy z Androidem i Windows Phone.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami