Wiedźmin 3: Dziki Gon opóźniony - premiera w lutym przyszłego roku

Potrzeba więcej czasu na prace.

Studio CD Projekt Red poinformowało w liście otwartym do fanów, że premiera Wiedźmina 3 została opóźniona - gra ukaże się dopiero w lutym przyszłego roku.

Twórcy zapewniają, że dodatkowe miesiące przeznaczą na testy i ostateczne szlify, by przygotować grę o jakości, jakiej „oczekują gracze”.

„Od samego początku prac nad trzecią częścią Wiedźmina przyświeca nam idea stworzenia gry, która będzie kwintesencją i ukoronowaniem naszych 11-to letnich doświadczeń przy tworzeniu RPG-ów” - napisano w liście, opublikowanym na oficjalnej stronie studia.

„Zdecydowaliśmy się na niewielkie przesunięcie premiery. Decyzja zarządu była jednogłośna. Grę mogliśmy wydać w tym roku, ale uznaliśmy że przy tak wysokiej stawce o jaką gramy, dodatkowy czas pozwoli na dopracowanie każdego szczegółu” - dodaje prezes spółki CD Projekt, Adam Kiciński, w rozmowie z ISBnews.

Przystępując do prac nad trzecią część Wiedźmina od początku zakładaliśmy, że chcemy zrobić tytuł, który wyznaczy nowe standardy. Gramy o najwyższą stawkę i zakładamy że te dodatkowe kilka miesięcy biznesowo nam się odwdzięczy.”

„W wielu obszarach Dziki Gon zapowiada się lepiej niż pierwotnie zakładaliśmy. Dodatkowe cztery miesiące testów i dopracowywania dają nam dodatkową gwarancję uzyskania jakości oczekiwanej przez nas i naszych odbiorców. Wierzymy w ogłoszoną datę premiery i jesteśmy zdeterminowani, żeby jej dotrzymać.”

Informacje o czterech miesiącach zdają się sugerować, że pierwotnie zakładano debiut w listopadzie tego roku.

„To dla was zadbaliśmy o to, żeby fabuła toczyła się w naturalny, filmowy sposób, przy jednoczesnym zachowaniu pełnej wolności wyboru, a całość posiadała spektakularną oprawę audio-wizualną” - czytamy dalej w liście otwartym.

„Drodzy gracze, zdajemy sobie sprawę, że wielu z Was chciałoby jak najszybciej zagrać w Wiedźmina. Przepraszamy, że będziecie musieli poczekać nieco dłużej niż pierwotnie zakładaliśmy. Wierzymy, że jak już ten czas minie, okaże się, że było warto.”

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (40)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami