Dark Souls 2 - Poradnik, Opis przejścia

Poradnik do Dark Souls 2: Szczegółowa instrukcja oraz opis przejścia - 100% ukończenia gry.

Witamy w obszernym, darmowym poradniku i solucji do gry Dark Souls 2. Tak, każdy czas jest dobry na śmierć, więc wkraczamy do cudownej krainy Drangleic, by odkryć jej wszystkie sekrety. Nasz poradnik to źródło wiedzy dla wszystkich, którzy nie tylko chcą zapoznać się ze wszystkimi ciekawostkami i ważnymi informacjami o świecie gry, ale także nieodzowna pomoc w trudnych sytuacjach - a tych w grze Dark Souls 2 nie brakuje.

Nasza publikacja to także swego rodzaju instrukcja do gry - pozwala dokładnie poznać interfejs, niuanse rozgrywki, tworzenie postaci i wszystkie inne detale zabawy.

Oczywiście będziemy zgłębiać tajniki gry, by tak szybko jak to możliwe przygotować opis postaci, klas, przymierzy, lokacji, oręża, a następnie - wszystkich znajdziek, niezwykłych przedmiotów i innych rzeczy, które pozwolą wam ukończyć tytuł na 100%.

Dark Souls 2 to ogromna gra, dlatego będzie nam bardzo miło, jeśli w komentarzach podzielicie się z nami uwagami i sugestiami, co do zawartości. Jeśli gdzieś znajdziecie błąd, również dajcie nam znać - chcemy przygotować możliwie perfekcyjne opracowanie, dostępne za darmo dla wszystkich fanów gry, ale i dla początkujących kolekcjonerów dusz.

Zostańcie z nami i nie regulujcie odbiorników!

-

Wprowadzenie

Dark Souls 2 - Sterowanie
Dark Souls 2 - Interfejs, pochodnie, dusze
Dark Souls 2 - Cechy, atrybuty, dokonania
Dark Souls 2 - Tworzenie postaci
Dark Souls 2 - Rozwój postaci
Dark Souls 2 - Wyposażenie, zmiana broni i przedmiotów, ekwipunek

Dark Souls 2 - Jak walczyć, wszystko o systemie walki
Dark Souls 2 - Broń, ulepszanie broni

Opis przejścia

Dark Souls 2 - Przedsionek
Dark Souls 2 - Majula: Gdzie udać się najpierw?
Dark Souls 2 - Knieja Upadłych Olbrzymów
Dark Souls 2 - Boss: Ostatni Olbrzym

Dark Souls 2 - Droga do Zaginionej Twierdzy, Boss: Prześladowca

Dark Souls 2 - Wieża Płomienia Heide
Dark Souls 2 - Boss: Smoczy jeździec
Dark Souls 2 - Przystań Niczyja
Dark Souls 2 - Boss: Zręczny strażnik

Dark Souls 2 - Zaginiona Twierdza
Dark Souls 2 - Boss: Trzy strażniczki Ruin
Dark Souls 2 - Droga do Bastionu Grzesznicy

Dark Souls 2 - Bastion Grzesznicy, Boss: Zaginiona Grzesznica
Dark Souls 2 - Księżycowa Dzwonnica, Boss: Gargulce z Dzwonnicy
Dark Souls 2 - Zagajnik Myśliwych
Dark Souls 2 - Czyściec Nieumarłych, Boss: Rydwan Kata

Dark Souls 2 - Rynsztok, Droga do Czarnego Jaru
Dark Souls 2 - Czarny Jar, Boss: Przegniły
Dark Souls 2 - Grobowiec Świętych, Boss: Straż szczurów królewskich
Dark Souls 2 - Puszcza Cieni, Boss: Skorpionica Najka

Dark Souls 2 - Wrota Pharrosa, Boss: Przywódca Szczurów Królewskich
Dark Souls 2 - Trassowa Zatoka Tseldora, Boss: Mag
Dark Souls 2 - Boss: Freja Ulubienica Księcia

Dark Souls 2 - Boss: Skeleton Lords (Lordowie Szkieletów)
Dark Souls 2 - Boss: Mytha the Baneful Queen (Mytha Zagubiona Królowa)
Dark Souls 2 - Boss: Smelter Demon (Demon Kuźni)
Dark Souls 2 - Boss: Old Iron King (Stary Żelazny Król)

Dark Souls 2 - Boss: Demon of Song (Demon Pieśni)
Dark Souls 2 - Boss: Guardian Dragon (Smok Strażnik)
Dark Souls 2 - Boss: Giant Lord (Lord Olbrzymów)

Dark Souls 2 - Boss: Throne Watcher i Throne Defender (Opiekun Tronu i Strażnik Tronu)
Dark Souls 2 - Boss: Nashandra

Dodatki DLC:

Dark Souls 2: Crown of the Sunken King DLC - Poradnik

-

Jak grać w Dark Souls 2?

- Najnowsza odsłona serii Souls, podobnie jak dwie poprzednie, strukturą nie przypomina „typowej” gry RPG. Dark Souls 2 nie posiada konwencjonalnych rozdziałów i zadań, a jedynie nadrzędny cel, który musisz wykonać.

- Brak tu również ekranów dziennika i mapy. Barierą, która ogranicza cię do konkretnego etapu jest brak dostępu do niektórych lokacji oraz wysoki poziom trudności w innych.

- W wielu miejscach o swoim kolejnym celu dowiesz się od postaci, które spotkasz w trakcie rozgrywki. Nawet wtedy jednak nie otrzymasz jasnej informacji co robić - mogą cię w rozmowie jedynie pokierować do właściwego miejsca. Cenną wiedzę o właściwej kolejności eksplorowania świata znajdziesz w naszym poradniku.

Dark Souls 2 to opowieść o tobie. Ty jesteś bohaterem tego świata i to twoja przygoda. Nie zapominaj o tym.

Porady dla początkujących

- Brak mapy i zadania może cię na początku trochę przerazić, ale nie przejmuj się tym. Po prostu podążaj przed siebie, powoli i majestatycznie z bronią i tarczą w ręku. Zwiedzaj każdy zakamarek i zaułek, aby zbierać cenne przedmioty. Gdy zobaczysz podświetloną łunę, podejdź i wciśnij przycisk interakcji, by podnieść przedmiot - zobaczysz jego opis.

- Na początku ważne jest, abyś szybko podniósł poziom doświadczenia. Pokonuj więc wrogów na swojej ścieżce, a jeśli umrzesz, wracaj tam, gdzie zginąłeś, aby podnieść zgubione dusze. Jeśli zginiesz gdzieś indziej, wcześniejsze dusze przepadną.

- Walcz notorycznie z tymi samymi wrogami, aby „grindować”, czyli zbierać dusze i podnosić doświadczenie. Z czasem w danej lokacji wrogów będzie mniej, szczególnie jeśli będziesz ich ciągle zabijał po śmierci.

- Jeśli trafisz na większego przeciwnika, na początku gry, a nie masz odpowiedniej broni i doświadczenia, po prostu cofnij się i nie walcz. Tak właśnie skonstruowane są „niewidoczne” cele misji i rozdziały gry: do pewnych obszarów przejdziesz dopiero, gdy udasz się gdzieś indziej, gdzie będziesz w stanie pokonać przeciwnika i podnieść doświadczenie.

- Koniecznie zapoznaj się z systemem walki w naszym poradniku oraz sterowaniem.

- Jeśli jesteś początkującym graczem, możesz zechcieć odłączyć grę od sieci. Światy Dark Souls 2 różnych graczy przenikają się, i może się zdarzyć, że w najmniej odpowiednim momencie utracisz coś cennego, na co długo pracowałeś. Z drugiej strony, zabawa z włączonym trybem on-line nabiera dodatkowego smaku - sam więc zdecyduj, jakie podejście wolisz.

- Nie poddawaj się - gra uczy cierpliwości i przetrwania, poradzisz sobie, mimo pierwszych porażek.

Życie i śmierć

- Czerwony pasek w lewym górnym rogu ekranu to twoje zdrowie. Tracisz je poprzez otrzymywanie obrażeń od ataków, upadków i statusów, takich jak zatrucie lub krwawienie. Przywracać je możesz różnymi przedmiotami znalezionymi w świecie gry, z których najważniejsze to kamienie życia różnych rozmiarów oraz butelki estusa. Zwłaszcza te drugie - są twoim najlepszym przyjacielem w trakcie rozgrywki.

- Użycie butelki estusa regeneruje zdrowie, a każdą z butelek można odnowić przy rozsianych w grze ogniskach. Eksplorując świat znajdziesz fragmenty butelek, które, zaniesione do Szmaragdowej Herald, możesz zmienić we właściwe butelki. Przedmiotów leczniczych, tak samo jak wszystkich innych, używa się wybierając je z menu wciskając dół na d-padzie, a następnie przyciskiem □/X.

- Śmierć w Dark Souls II wiąże się z wieloma konsekwencjami. Gdy zginiesz, odrodzisz się przy ostatnim ognisku, które odwiedziłeś. Twój ekwipunek pozostanie nienaruszony, stracisz jednak wszystkie swoje dusze. By je odzyskać musisz udać się do miejsca swojej śmierci i użyć pozostawionej tam plamy krwi z zieloną aurą. Podejdź do niej i wciśnij przycisk X/A, a wszystkie upuszczone dusze wrócą do ciebie. Bądź jednak ostrożny w drodze - gdy zginiesz kolejny raz, poprzednia plama krwi przepadnie wraz ze wszystkimi straconymi dobrami.

- Drugą istotną konsekwencją śmierci jest stopniowe zmniejszanie się paska zdrowia, aż do 50% jego maksymalnego poziomu. Zdrowie to można odzyskać poprzez użycie rzadkiego przedmiotu - ludzkiej kukły, która przywraca człowieczeństwo. Ich ilość jest jednak ograniczona, więc dysponuj nimi ostrożnie.

Poruszanie się w świecie gry

Używając lewego analoga sterujesz ruchami swojego bohatera. Prawym analogiem możesz kontrolować kamerę. Przycisk X/A służy do kontekstowej interakcji z obiektami w świecie - na dole ekranu zawsze wyświetli się dostępna akcja. Czasami w jednym miejscu będziesz mógł wykonać więcej niż jedną czynność - wtedy wyświetli się opcja „Zmień”, pod przyciskiem ∆/Y, co przełącza między opcjami. Przytrzymując ○/B możesz biec, co zużywa zielony pasek energii widoczny w lewym górnym rogu. Podczas sprintu wciśnij L3/LS, by skoczyć.

Ogniska

Centralnym punktem eksploracji świata Dark Souls 2 są ogniska. Te bezpieczne miejsca służą chwili wytchnienia. Gdy odnajdziesz ognisko, wciśnij przycisk X/A, by je rozpalić i usiąść. Przywróci to do pełna twoje zdrowie oraz wytrzymałość posiadanych przedmiotów, które nie uległy zniszczeniu przez jej wyczerpanie. Ogniska odnowią również posiadane butelki estusa.

- Możesz przy nich również spalać przedmioty różnego rodzaju, które mogą zarazem pomagać, jak i utrudniać rozgrywkę. Z poziomu ogniska masz również dostęp do zarządzania czarami, skrzyni na przedmioty (która jest wspólna dla wszystkich ognisk) oraz do szybkiej podróży między już odkrytymi ogniskami. Miej jednak na uwadze, że każde użycie ogniska powoduje odrodzenie się w świecie części przeciwników.

Handel

- Eksplorując świat gry trafisz na różnych handlarzy. Część z nich będzie się parała bronią lub pancerzem, inni magią i przedmiotami jednorazowymi.

- Walutą, która obowiązuje są dusze, co wymaga rozsądnego dokonywania zakupów. Ważne jest utrzymanie równowagi między inwestowaniem w ekwipunek i kolejne poziomy, co pozwoli być zawsze przygotowanym na każdą ewentualność. Handlarze mają ograniczoną ilość zapasów - większość przedmiotów może zostać zakupiona kilka razy, lub w ogóle raz.

- Trafisz też na rzemieślników, którzy mogą ulepszyć twoją broń i ekwipunek - opis ich działania znajdziesz w dziale o ekwipunku.

Przymierza

Z pierwszego Dark Souls powraca system Przymierzy - zorganizowanych grup, do których możesz dołączyć. Każde z nich cechuje się innymi zmianami, które wprowadzą do twojej gry - część z nich związana jest z rozgrywką sieciową, część zaś wpłynie na świat gry. Poszczególne Przymierza zostaną opisane we fragmentach poradników, w których możesz do nich dołączyć. Przymierze, do którego należysz reprezentuje symbol po lewej stronie paska zdrowia.

Jak opuścić przymierze?

Jeżeli chcesz opuścić Przymierze, udaj się do Słodkiej Shalquoir w Majula i porozmawiaj z nią o tym.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (6)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami