Ile będzie kosztowało wypożyczenie gry i wysłanie jej z serwerów Sony bezpośrednio na konsolę PlayStation 3? Możliwe, że za Uncharted 3 zapłacimy 5 dol. (ok. 15 zł), a za Far Cry 3 jednego dolara więcej (ok. 18 zł).

Takie kwoty ujawniono w najnowszej makiecie interfejsu PS Now, opublikowanej na oficjalnej stronie twórców usługi - firmy Gaikai. Obok dwóch wymienionych gier widać niebieskie trójkąty, symbolizujące dostęp przez streaming (dzięki, VG247).

Nie wiadomo dokładnie, ile czasu rozgrywki zapewni taka kwota, nie podano też cen w euro czy złotkówkach.

Cena 49,99 dol., widoczna przy The Las of Us, to zapewne koszt zakupu pełnej wersji na własność, o czym świadczy inny kolor czcionki i brak wspomnianej ikony.

PlayStation Now dostępne będzie w pełnej wersji latem tego roku w Stanach Zjednoczonych, na PlayStation 3 i PS4, a następnie także na PS Vita i innych urządzeniach podpiętych do Internetu, w tym na telewizorach Bravia. Pomysł polega na bezpośredniej transmisji gier z PS3, w tym Beyond: Dwie Dusze, God of War: Wstąpienie, The Last of Us czy Puppeteer. Więcej szczegółów znaleźć można w analizie Digital Foundry.

1

Reklama

O autorze