Sprzedaż Tomb Raider jednak przekroczyła poziom przewidywany przez wydawcę

Może stać się najpopularniejszą grą w serii.

Restart serii Tomb Raider od studia Crystal Dynamics „przekracza przewidywane zyski”, pomimo pierwotnych informacji od wydawcy. Square Enix w kilka miesięcy po premierze informowało, że gra nie osiągnęła oczekiwanego poziomu ponad 5 mln egzemplarzy.

Szef studia ogłosił najnowsze wyniki w liście otwartym do fanów, podsumowując pierwszą rocznicę wydania gry. „Pod koniec tego miesiąca przekroczymy poziom 6 mln sztuk, a rentowność uzyskaliśmy już w 2013 roku, przekraczając przewidywane zyski i nadal generując znaczne przychody.”

Co więcej, Darrell Gallagher dodaje, że nowy Tomb Raider jest na dobrej drodze, by zostać najlepiej sprzedającą się odsłoną serii.

„Po premierze pobiliśmy rekordy najszybszej sprzedaży w ciągu dnia i miesiąca w historii marki. Dzięki pozytywnym opiniom utrzymaliśmy komercyjny sukces i wspaniale jest widzieć, że Tomb Raider może wkrótce zostać najlepiej sprzedającą się odsłoną serii.”

Menedżer nie ujawnia, jak wygląda sprzedaż wersji Definitive Edition, wydanej w styczniu tego roku roku na konsole nowej generacji.

Obecnie trwają już prace nad kolejną odsłoną serii, kontynuującą przygody młodszej Lary Croft.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami