Powstaje film The Last of Us

Scenariusz pisze autor fabuły gry.

Należąca do Sony wytwórnia Screen Gems wyprodukuje film na podstawie The Last of Us. Scenariusz napisze Neil Druckmann, odpowiedzialny także za fabułę gry.

1
George Clooney i Ellen Page?

Informację podał serwis Deadline Hollywood. W prace zaangażowani są także inni członkowie Naughty Dog: prezesowie Evan Wells i Christophe Balestra oraz reżyser tytułu - Bruce Straley. Wszyscy określani są jako „kreatywni architekci”. Zaangażowany jest także Sami Raimi („Martwe zło”, „Spider-Man”).

„Gdy zobaczyłem jakość opowieści, od razy widziałem, że publiczność dla takiego projektu jest znacznie większa niż tylko społeczność graczy. Wiedziałem też, że Neil Druckmann musi napisać scenariusz” - mówi Clint Culpepper, szef Screen Gems.

„Od premiery gry w czerwcu rozmawialiśmy z wieloma firmami, ale nie mogliśmy prosić o lepszy partnerów, dzielących naszą kreatywną wizję i wysokie standardy” - dodaje Evan Wells, mówiąc o współpracy z należącym do Raimiego Ghost House Pictures.

Oczekiwania powinien ostudzić nieco właśnie fakt zaangażowania Screen Gems. Wytwórnia ta, jak sama nazwa wskazuje, zajmuje się raczej mniejszymi produkcjami, na które nie wydaje więcej niż 40 mln dolarów. Wcześniej odpowiadała między innymi za serię „Underworld” czy „Resident Evil”.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami