Zwolnienia u twórców Thief

27 osób z Eidos Montreal szuka nowego pracodawcy.

Zgodnie z bezdusznym cyklem produkcyjnym w branży gier wideo, zakończenie dużego projektu zazwyczaj oznacza zwolnienia. Nie inaczej jest w przypadku studia odpowiedzialnego za skradankę Thief - Eidos Montreal zwolniło 27 pracowników.

1
Thief

„Tak, to prawda, że zwolniliśmy 27 osób. Niestety, przez taki proces musi co jakiś czas przejść każde duże studio, by upewnić się, że posiada odpowiednie struktury do obecnych i nowych projektów” - czytamy w oświadczeniu.

„To nigdy nic miłego, ale staramy się pomóc jak tylko możemy. Staramy się przenieść jak najwięcej osób na inne stanowiska i do pozostałych oddziałów, jesteśmy też w kontakcie z innymi firmami w Montrealu. Dziękujmy zwalnianym za ciężką pracę i życzymy jak najlepiej.”

Eidos Montreal znane jest z restartu serii Deus Ex, czyli Deus Ex: Human Revolution. W październiku ubiegłego roku potwierdzono, że studio pracuje nad kolejną odsłoną tej serii, także na konsole nowej generacji.

Zwalniane osoby nie powinny mieć problemów ze znalezieniem nowej pracy - w Montrealu w ostatnich czasach powstało kilka oddziałów zagranicznych firmy - niemal dwa tysiące deweloperów zatrudnia tam sam Ubisoft.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami