Batman: Arkham Knight - pierwsze szczegóły

Miasto pięć razy większe niż w Arkham City, bez doładowywania, zmodyfikowany Unreal Engine.

Prenumeratorzy magazynu Game Informer otrzymali już swoje egzemplarze czasopisma, a wraz z nimi pierwszą zapowiedź Batman: Arkham Knight, w której ujawniono sporo szczegółów na temat ostatniej odsłony serii od studia Rocksteady.

1

Produkcja bazuje na zmodyfikowanym silniku Unreal Engine, a akcja rozgrywa się po zakończeniu Arkham City. Wszyscy złoczyńcy zjednoczyli się przeciwko Batmanowi. Strach na Wróble rozlokował w mieście bomby z gazem, a mieszkańcy są ewakuowani - tak zaczyna się fabuła. Dużo większą rolę odegra także Barbara Gordon, czyli Oracle.

Pojawi się całkiem nowy przeciwnik - „ostateczny test” dla prowadzonego bohatera. Arkham Knight to nie tylko tytuł gry, ale także miano nowego wroga.

Po przerwie na Arkham Origins, w roli Batmana ponowie usłyszymy Kevina Conroya. Powrócą także inne, dobrze znane głosy.

Ważną rolę odegra oczywiście Batmobile. Pojazd wykorzystamy do wykonywania specjalnych zagadek Riddlera, umożliwi także błyskawiczne katapultowanie się i przejście do szybowania w powietrzu. Przelecimy również przez szklane powierzchnie, a tłukące się szkło ma mieć teraz duże znaczenie. Samochód Batmana strzela rakietami, może też ogłuszać.

3

Zmiany w systemie walki obejmują między innymi nokautowanie kilku wrogów, jeden po drugim - maksymalnie czterech. Przygodę zaczniemy w starszym kombinezonie, stopniowo zdobywając nowe gadżety. Wszyscy przeciwnicy mogą teraz złapać Batmana, nie tylko ci więksi.

Przygotowane przez twórców Gotham jest pięć razy większe niż miasto z Arkham City, podzielone na trzy główne strefy. Deweloperzy zapowiadają brak ekranów ładowania, z płynnym wchodzeniem do budynków włącznie.

Kwestie techniczne to także większe tłumy przeciwników. W zapowiedzi opisano zamieszki, w których udział bierze 50 osób, przewracając samochody i grabiąc sklepy. Płaszcz Gordona i peleryna Batmana otrzymały nową i zaawansowaną fizykę w ramach technologii Apex. Deszcz spływający po ubraniu bohatera tworzy dynamiczne odbicia, a zmarszczki na twarzy komisarza ruszają się podczas dialogów. Zrezygnowano z prerenderowanych przerywników filmowych - wszystko bazuje na silniku gry. Modele postaci są teraz bardziej szczegółowe i wyglądają lepiej.

2
Data premiery?

Także i miasto zyskało na detalach - neony rzucają kolorowe światła, z kanałów bucha para, w powietrzu latają helikoptery, a ulice ustrojone są dekoracjami na Halloween.

Nie ma planów na tryb sieciowy. To ostatnia gra Rocksteady w uniwersum Batmana - w przyszłości studio zajmie się całkiem nowym projektem.

Data premiery to oficjalnie jedynie 2014 rok, ale materiały marketingowe sklepu Gamestop wymaniają 14 października.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami