Microsoft nie ma planów na sprzedaż Xbox One bez Kinecta w zestawie

Oraz: integracja z serwisem Twitch od 11 marca.

Microsoft nie ma planów na oferowanie konsoli Xbox One bez Kinecta w zestawie. Firma uważa, że urządzenie jest „integralną częścią doświadczenia”.

„Nie mamy w planach Xbox One bez Kinecta” - zapewnił w rozmowie z Eurogamerem Harvey Eagle, szef brytyjskiego oddziału Xboksa. „Tak jak mówiliśmy od samego początku, Kinect jest absolutnie integralną częścią doświadczenia.”

Menedżer wskazał na aplikację Upload Studio, umożliwiającą publikację krótkich fragmentów rozgrywki, rejestrowanych przy użyciu komend głosowych.

„Spójrzmy na te tysiące klipów, wrzucanych do sieci przez graczy korzystających z Upload Studio, nagrywanych za pomocą komendy »Xbox record that«, która stała się już częścią słownika Xbox” - wyjaśnia Eagle.

„To idealny przykład tego, jak Kinect czyni doświadczenie Xbox One jeszcze lepszym.”

Obecnie niewiele tytułów korzysta szeroko z zestawu czujników, jednak menedżer zapewnia, że już na targach E3 zobaczymy kilka zapowiedzi gier, z premierą na święta.

Z innych wieści na temat najnowszej konsoli Microsoftu: agencja Associated Press donosi, że Xbox One otrzyma oczekiwane wsparcie dla serwisu Twitch.tv już za miesiąc - 11 marca.

Funkcja pojawi się wraz z premierą strzelanki Titanfall w Stanach Zjednoczonych i umożliwi publikację rozgrywki na żywo w popularnym serwisie, dołączanie do innych zawodników z poziomu transmisji czy archiwizowanie klipów.

Początkowo planowano udostępnienie tej funkcji jeszcze w listopadzie, wraz z premierą konsoli, ale plany opóźniono.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami