Aktualizacja 2.0.1 do Diablo 3 zostanie opublikowana już wkrótce

AKTUALIZACJA: Patch dostępny, z problemami.

Aktualizacja: Patch 2.0.1 jest już dostępny do ściągnięcia w systemie Battle.net. Poprawka zajmuje niemal 6 GB danych. Obecnie serwery gry w Europie są jeszcze wyłączone, a okres przerwy Blizzard wydłużył do godziny 15 polskiego czasu.

Twórcy mają jednak mały problem z systemem Loot 2.0 na otwartych już serwerach w Stanach Zjednoczonych. W grze znaleźć można przedmioty przypisywane na stałe do konta użytkownika. Błąd polega na tym, że można je nadal wystawić na sprzedaż w Domach Aukcyjnych, a kupujący nie otrzymują informacji, że nie będą w stanie użyć danej broni czy pancerza, wydając złoto (lub prawdziwe pieniądze) na marne.

Pełną listę zmian, w tym „55 stron” modyfikacji w klasach postaci, znaleźć można na oficjalnej stronie.

*

Oryginalna wiadomość: Fabularne rozszerzenie Reaper of Souls do Diablo 3 wprowadzi nową kampanię i piąty akt przygód, ale równie znaczące zmiany doda darmowa aktualizacja 2.0.1, która powinna zadebiutować w najbliższych dniach.

Wczoraj wyłączono już publiczne serwery testowe oraz zamkniętą wersję bety, by wprowadzić zmiany u wszystkich graczy. Otrzymamy między innymi zmieniony system zdobywania przedmiotów oraz zmodyfikowane poziomy Paragon i stopnie trudności.

Standardowy „normal”, koszmar i piekło ustąpią miejsca dynamicznemu systemowi trudności, dawkującymi odpowiednich przeciwników w zależności od poziomu prowadzonego bohatera. Do tego dochodzi pięć kolejnych stopni komplikacji, dla zainteresowanych dodatkowym wyzwaniem.

Zdobywane poziomy Paragon będą teraz wspólne dla wszystkich postaci, a ich maksymalna liczba będzie nieograniczona. Co więcej, gracze sami wybiorą, jakie podniosą z ich pomocą statystyki.

Chyba najbardziej oczekiwaną przez fanów innowacją jest jednak „Loot 2.0”, czyli całkowicie przeprojektowany system zdobywania przedmiotów. Statystyki broni i pancerzy będą teraz lepiej dostosowane do klas postaci, pojawi się też możliwość zmiany właściwości u nowej postaci niezależnej. Te zmiany związane są głównie z zamknięciem Domów Aukcyjnych, co nastąpi 18 marca.

„Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w becie Reaper of Souls i odwiedzili publiczne serwery testowe patcha 2.0.1” - napisano w komunikacie na oficjalnej stronie. „Spisaliście się świetnie i doceniamy wszystkie opinie, zebrane w tej krytycznej fazie prac” (dzięki, PCGamesN).

Wraz z nową aktualizacją, posiadacze Diablo 3 będą także musieli przejść na nowy klient Battle.net, integrujący wszystkie produkcje Blizzarda. Nie podano godziny publikacji łatki. Możliwe też, że gracze z Europy poczekają nieco dłużej.

Diablo 3: Reaper of Souls zadebiutuje 25 marca na PC i Macach. W dodatku pojawi się między innymi nowa klasa postaci, tryb przygodowy i zwiększony do 70 maksymalny poziom bohatera.

Reklama

Skocz do komentarzy (9)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Kolejny producent odchodzi z Blizzarda

Zajmował się Overwatch 2.

Far Cry 6 bez ray tracingu na konsolach - opcja dostępna tylko na PC

Na platformach PlayStation i Xbox liczy się wydajność.

Deathloop - Poradnik, Solucja

Jak zacząć, rozgrywka, walka, opis przejścia i tropy - poradnik do Deathloop.

Komentarze (9)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami