Pierwsze recenzje Thief

„Chwilami gra cierpi na brak ambicji.”

Europejską premierę skradanki Thief zaplanowano na piątek, 28 lutego. Tymczasem w sieci pojawiają się już pierwsze recenzje najnowszych przygód Garretta.

Nasz kolega z brytyjskiej redakcji Eurogamera nie do końca jest zachwycony tym, co zobaczył na ekranie. Swoje wrażenia podsumował oceną 6/10.

„Choć możliwa jest gra w ofensywie, ze zrzucaniem żyrandoli na głowy strażników, eliminowaniem wrogów za pomocą strzał czy duszenia po wyskoczeniu z kryjówki, premiowane jest skradanie. Uczymy się ścieżek strażników i przeskakujemy z cienia do cienia, upewniając się, że nie wywęszy nas pies i uważając na karykaturalną wręcz liczbę rozrzuconych wszędzie garnków i patelni.”

„W przeciwieństwie do Metal Gear Solid nie ma tu szeregu opcji do wyboru przy planowaniu ścieżki. Nie ma też umiejętności rodem z Dishonored, pozwalających na ekspresywną, stylową rozgrywkę. Przesuwamy się do przodu centymetr po centymetrze, kucając w cieniu i rzucając przedmiotami dla odwrócenia uwagi. Poza chowaniem się i zbieraniem nie ma tu zbyt wiele do roboty.”

„Zbieranie wszystkiego to monotonna praca. Częściej wydaje się, że jesteśmy dokładnym sprzątaczem, a nie mistrzem złodziejskiego fachu.”

Autor podkreśla też nie najlepszą sztuczną inteligencję strażników oraz inne pomniejsze błędy: podczas rozwiązywania zagadek logicznych czy odtwarzania dźwięków. Na pochwałę zasłużyły za to projekty lokacji czy też napięcie towarzyszące rzezaniu mieszków i kradzieży naszyjników z szyj dostojnych dam.

„Chwilami gra cierpi na brak ambicji, stawiając zbyt duży nacisk na męczące zbieractwo i ciągłe przeszukiwanie następnych szuflad i szaf. W innych miejscach ambicja jest zbyt duża i nie udaje się zebrać systemów w spójną całość. Nie jest jasne, czy twórcy potrzebowali więcej czasu, czy całkiem odmiennych fundamentów rozgrywki.”

„Jedno jest jasne: Thief jako całość oznacza mniej niż suma jego elementów składowych. Cierpi także w porównaniu z Dishonored, które jest bardziej spójne, przemyślane i lepiej zaprojektowane, a teraz zostawiające w cieniu także Thief.”

Poniżej zestawienie ocen z kilku popularnych serwisów zagranicznych:

Nasza recenzja wkrótce.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (31)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami