Dota 2 - Poradnik

Poradnik do gry Dota 2: Jak zacząć, porady dla początkujących, opis przedmiotów i bohaterów.

Defense of the Ancients - modyfikacja do WarCraft 3 odniosła wielki sukces. Dota 2 to kontynuacja stworzona przez Valve, która już przed zeszłoroczną premierą - w fazie bety - biła rekordy popularności. Jak większość gier typu MOBA, może odstraszyć początkujących. Z myślą o nich stworzyliśmy poniższy poradnik i solucję do gry Dota 2.

Dota 2 - Mapa, tryby gry
Dota 2 - Najlepsi bohaterowie dla początkujących
Dota 2 - Przedmioty i „buildy”
Dota 2 - Jak nie dać się zabić, czyli porady i wskazówki
Dota 2 - Mikropłatności, idealne Free to Play
Dota 2 a League of Legends, najważniejsze różnice

- Twórcy Dota 2 wprowadzili już do gry porządny samouczek, początkującym stanowczo radzimy, by zapoznali się z nim w całości. Znajduje się on w zakładce „Graj”, wystarczy tam kliknąć „Szkolenie”. Później możemy też zagrać normalne mecze z botami.

- Na początku o regułach. Dota 2 to drużynowa gra sieciowa reprezentująca gatunek MOBA (multiplayer online battle arena). Jest jedną z największych i najbardziej popularnych produkcji tego typu, obok League of Legends. Wszystkie mecze rozgrywają się na jednej mapie, zasady zabawy pozostają zawsze niezmienne - odmienne tryby gry różnią się tylko tym, jakich bohaterów możemy wybrać.

- W skrócie, w Dota 2 chodzi o zgranie, współpracę, zdobywanie doświadczenia i złota, by rozwijać postać. Celem pięcioosobowej drużyny jest systematyczne podążanie w kierunku bazy wroga i zniszczenie centralnego budynku, po uprzedniej destrukcji ustawionych przed bazą budynków i wież.

- Mapa, na której gramy, jest asymetryczna i wydzielono na niej trzy ścieżki (linie). Wzdłuż nich podążają automatycznie stwory (creepy od angielskiego „creeps”) obydwu drużyn, stosunkowo słabe jednostki sterowane przez komputer. Są istotne, dobijając je zarabiamy bowiem złoto i zyskujemy doświadczenie. Zarobimy wyłącznie, jeżeli zadamy ostatnie uderzenie (last hit). Istotnym elementem jest też możliwość dobijania własnych jednostek (nawet bohaterów!), po to, by wróg nie zdobył pieniędzy i doświadczenia.

- Wyćwiczenie odruchu dobijania creepów i opanowanie tej sztuki to najlepszy sposób na szybki rozwój postaci. Warto zaznaczyć, że doświadczenie zdobywamy też, gdy nasz towarzysz dobija jednostkę, gdy jesteśmy w pobliżu - tyle tylko, że zdobywamy go oczywiście mniej.

- Mecz rozpoczynamy bohaterem na 1 poziomie, maksymalnie możemy zdobyć poziom 25. Awansując, wybieramy umiejętność, którą chcemy rozwinąć. Większość bohaterów posiada trzy umiejętności podstawowe i jedną specjalną (tak zwany „ultimate”). Co ciekawe, w przeciwieństwie do innych gier MOBA, Dota 2 oferuje możliwość podniesienia jednej ze statystyk bohatera, zamiast przydzielenia punktu do którejś umiejętności.

Kliknij, by powiększyć obrazek:

d1

1 - Ikona awansu, kliknij, by przydzielić punkt
2 - Statystyki (od góry: siła, zręczność, intelekt), które możemy podwyższyć punktem awansu
3 - Umiejętności bohatera, które rozwijamy punktami awansu
4 - Miejsce na przedmioty
5 - Sklep z przedmiotami
6 - Istotna ikona, otwiera okno z poradnikami i podpowiedziami dotyczącymi bohatera, którym gramy

Porady dotyczące wyboru bohaterów oraz kupowania przedmiotów w trakcie meczu znajdziecie na kolejnych stronach poradnika.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami