Już 39 mln dol. na koncie kosmicznego symulatora Star Citizen

Odblokowano nowy układ planetarny.

Star Citizen, współfinansowany przez graczy symulator kosmiczny, ma już na swoim koncie 39 mln dol. Oznacza to, że odblokowano nowy cel zbiórki: dodatkowy układ planetarny - poinformowano na stronie produkcji.

Zapowiedziano już kolejny cel. Jeżeli suma zebranych funduszy przekroczy 40 mln dol., twórcy stworzą osobny zespół, który zajmie się opracowywaniem technologii pozwalającej na losowe generowanie przestrzeni kosmicznej i planet. System ten miałby wzbogacić „przyszłe wcielenia” Star Citizen, co sugeruje, że - jeżeli zostanie sfinansowany - efekty jego działań zostaną udostępnione w grze na długo po premierze.

Star Citizen to przede wszystkim „symulator życia w kosmosie”. Rozwijać się i zarabiać będzie można na wiele sposobów - zaciągając się do wojska, zostając piratem, zajmując się handlem lub wydobywaniem surowców. Wszystko to w rozległej galaktyce w towarzystwie innych graczy.

Twórcy przygotują też kampanię dla jednego gracza - to dokładnie wyreżyserowany, liniowy tryb Squadron 42.

Gra ukaże się na początku 2015 roku, pierwsze testy rozpoczną się dopiero w drugiej połowie 2014 roku. Tytuł zadebiutuje na PC, w listopadzie informowano, że być może trafi też na konsole nowej generacji.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami