Premiera konsoli PlayStation 4 odbędzie się w Japonii jutro, ale już teraz przed oficjalnym sklepem formują się kolejki. Jedna, wybrana losowo osoba z tłumu zbierającego się przed siedzibą producenta otrzyma specjalny zestaw.

1
Za czym kolejka ta stoi?

Niektórzy fani przyznają, że okupują wejście do siedziby SCE już od 19 lutego. Trzydziestu pierwszych graczy otrzyma losy, a jeden szczęśliwiec z tej grupy dostanie wspomniany „First Limited Pack”, czyli konsolę razem z Knack i PS Camera. Trzeba przyznać, że nie jest to zbyt hojna oferta.

Na wieczór zaplanowano specjalną imprezę premierową, na której pojawią się między innymi szef Sony Computer Entertainment - Andrew House, zarządzający firmami deweloperskimi Sony - Shuhei Yoshida, twórca serii Metal Gear Solid - Hideo Kojima oraz deweloperzy odpowiedzialni za Final Fantasy i Yakuzę. Transmisję będzie można oglądać na oficjalnej stronie.

Recenzje wszystkich tytułów startowych opublikował już popularny japoński magazyn Famitsu. Na najlepszą ocenę - 39/40 - zasłużyła Yakuza: Ishin. Na następnych miejscach Dynasty Warriors 8: Xtreme Legends i Tomb Raider z 37/40. Najniżej oceniono Knack - 28/40 (dzięki, Gematsu).

Sony przygotowało także trzy zwiastuny, prezentujące pełną listę tytułów startowych, ale widać także fragmenty Wiedźmina 3, Watch Dogs czy Final Fantasy 15.

Reklama