Zwolnienia w studiu Eutechnyx, odpowiedzialnym za serię NASCAR

Część pracowników wypożyczona do Ubisoftu.

Studio Eutechnyx, twórcy serii NASCAR oraz darmowej gry wyścigowej Auto Club Revolution na PC przechodzą przez kolejną falę zwolnień. W ubiegłym tygodniu z pracą pożegnało się 12 osób.

„W 2010 roku pozyskaliśmy finansowanie na poziomie 6 milionów funtów, co pozwoliło nam wziąć los we własne ręce” - napisał szef firmy, Darren Jobling. „Pracujemy nad nowymi markami i wkraczamy na rozwijające się rynki.”

„Wszystko to wymaga restrukturyzacji naszych wewnętrznych wysiłków, co w ubiegłym tygodniu doprowadziło niestety do zwolnienia 12 osób. Nadal zatrudniamy 130 pracowników w sferach, którymi się teraz zajmujemy.”

Na ten tydzień zaplanowano premiery trzech tytułów, a wkrótce poznamy plany Eutechnyx na rynek w Chinach - dodaje szef firmy.

Jak dowiedział się Eurogamer, do pobliskiego studia Ubisoft Reflections w Newcastle „wypożyczono” część pracowników, którzy pomogą w tworzeniu The Division. W czerwcu ubiegłego roku doszło do pierwszej fali zwolnień, gdy zamknięto biuro w Londynie. Już wtedy grupę deweloperów przeniesiono do Ubisoftu, ale później okazało się, że nie mają do czego wracać. Francuski wydawca zdecydował się zatrudnić część z nich na stałe.

Źródło Eurogamera wewnątrz studia sugeruje, że darmowe Auto Club Revolution radzi sobie gorzej od oczekiwań, a los serii NASCAR na konsolach nowej generacji jest niepewny. NASCAR '14 ukazało się w tym tygodniu na PC, PS3 i X360 za sprawą Deep Silver. Eutechnyx zajmuje się także „strategiczną grą tower defence” w uniwersum Warahmmera 40K - Storm of Vengeance.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Nowy gameplay z Gran Turismo 7

Deep Forest Raceway.

Forza Horizon 5 krytykowana przez weterana serii

Jako problemy wymienia m.in. zawodny tryb sieciowy i napływ oszustów.

Forza Street zostanie niedługo wyłączona

Twórcy porzucają darmową odsłonę serii.

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami