Sprzedaż PlayStation 4 przekroczyła 5,3 mln egzemplarzy na całym świecie

Milion w dwa miesiące.

Sony poinformowało oficjalnie, że sprzedaż konsoli PlayStation 4 przekroczyła na całym świecie poziom 5,3 mln egzemplarzy.

Taki wynik oznacza znaczny przyrost w porównaniu z ostatnimi doniesieniami producenta. Na początku stycznia na targach CES 2014 ujawniono, że w okresie od premiery do 28 grudnia 2013 roku znaleziono chętnych na 4,2 mln sztuk konsoli.

W pierwotnych planach, jeszcze sprzed premiery nowego systemu, Sony zapowiadało osiągnięcie poziomu 5 mln do 31 marca tego roku, co udało się już osiągnąć, a w najbliższą sobotę sprzęt zadebiutuje w Japonii, gdzie spodziewane jest duże zainteresowanie.

„Jestem podekscytowany, że tylu konsumentów na całym świecie nadal wybiera PS4 jako najlepsze miejsce do gier, w okresie świątecznym i poza nim” - napisał Andrew House, szef Sony Computer Entertainment.

Według danych z 24 stycznia, Xbox One sprzedał się na całym świecie w nakładzie 3,9 mln sztuk. W pierwszym miesiącu tego roku PS4 radziło sobie w USA niemal dwa razy lepiej, ale nowy sprzęt Microsoftu nadal osiąga wyniki znacznie lepsze niż X360 w tym samym okresie po premierze.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami