Sega ogłasza plany dla Atlus

Twórcy serii Persona zatrudniają 121 osób.

Sega zapewniła przyszłość dla firmy Atlus, którą nabyła razem ze spółką-matką w ubiegłym roku. Japoński wydawca ogłosił, że od 1 kwietnia Index Corporation zostanie podzielone na dwa podmioty - Atlus i Index.

Jak informuje serwis Gematsu, taki krok ma zapewnić maksymalne wykorzystanie możliwości wszystkich oddziałów produkcyjnych i usprawnić współpracę między nimi.

Nowy i ulepszony Atlus ciężko pracuje teraz nad grami, zatrudniając 121 osób. Tymczasem Index zajmie się dystrybucją zawartości, rozwojem systemów i reklamą, dzięki kadrze liczącej 166 osób.

W ubiegłym roku Sega przejęła bankrutujące Index Corporation za 14 mld jenów, czyli około 140 mln dol. Najbardziej popularne marki Atlus to Shin Megami Tensei, Persona i Etrian Odyssey. Firma jest też wydawcą, odpowiadając ostatnio między innymi za Dragon's Crown. Persona 5 ukaże się w Japonii jeszcze w tym roku, wyłącznie na PS3.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami