Twórcy średniowiecznego RPG Kingdom Come: Deliverance pierwotnie zapowiedzieli swój projekt na konsole nowej generacji, jednak nie byli pewni, na jakich warunkach będą mogli wydać grę. Z najnowszej aktualizacji na Kickstarterze dowiadujemy się, że Sony i Microsoft oficjalnie zatwierdzili produkcję na swoich systemach, do samodzielnej publikacji.

„Nigdy nie wątpiliśmy w nasze umiejętności techniczne przy realizacji tych wersji, ale nie mieliśmy pewności w kwestiach wydawniczych i dystrybucyjnych” - napisali deweloperzy z czeskiego studia Warhorse.

„W poprzedniej generacji wydanie gry na konsolach nie było możliwe bez oficjalnego wydawcy. Teraz jest jednak inaczej. W ostatnich tygodniach rozmawialiśmy z Microsoftem oraz Sony i możemy ogłosić, że Kingdom Come: Deliverance zostało zatwierdzone na PlayStation 4 i Xbox One.”

Twórcy samodzielnie wydadzą produkcję na konsolach, ale nie są jeszcze pewni, czy będą mogli zaoferować dostęp do wersji alpha i beta, co obecnie dotyczy wyłącznie edycji PC, Mac i Linux.

Na koniec najważniejsza wiadomość: jeśli na Kickstarterze uda się pozyskać milion funtów, postać gracza otrzyma towarzysza przygód - psa.

„Najlepszy przyjaciel będzie podążał za bohaterem, pomagał w walce, ostrzeże przed niebezpieczeństwem podczas snu i wybierze się z nim na polowanie” - opisują deweloperzy. W planach są także zadania poboczne związane z pieskiem.

Na 60 godzin przed zakończeniem kampanii na konta Warhorse wpłynęło już ponad 840 tys. funtów.

Reklama