Irrational zmniejsza zatrudnienie do 15 osób, przyszłość BioShock w rękach 2K Games

Levine chce skupić się na mniejszych projektach.

Studio Irrational Games zostanie poddane restrukturyzacji - poinformował Ken Levine, jeden ze współzałożycieli. Twórca serii System Shock i BioShock chce znacznie zmniejszyć liczbę pracowników i skupić się na mniejszych projektach.

„To koniec Irrational Games jakie znacie. Zacznę od nowa, z mniejszym zespołem, również pod skrzydłami Take-Two” - napisał twórca na oficjalnej stronie studia. „Oznacza to, że rozstanę się z większością pracowników, poza piętnastką wybranych”.

Nie jest jasne, czy kilkunastoosobowy zespół będzie dalej funkcjonował pod nazwą Irrational Games.

Levine zapewnia, że kwestią priorytetową jest zapewnienie wsparcia tym, którzy zostaną zwolnieni. Take-Two pomoże zorganizować rozmowy kwalifikacyjne z różnymi zespołami, także zewnętrznymi.

Współzałożyciel Irrational zapowiedział, że celem „nowego przedsięwzięcia” będzie tworzenie gier kładących nacisk na narrację i przeznaczonych dla doświadczonych odbiorców. Dodał też, że studio skupi się wyłącznie na dystrybucji cyfrowej.

Marka BioShock została oddana do dyspozycji firmie 2K Games.

„Oddaję kontrolę nad naszą kreacją, uniwersum BioShock, firmie 2K, by móc skupić się na nowej formie powtarzalnej narracji. Jeżeli nam się powiedzie, być może stworzymy coś choć w połowie tak zapadającego w pamięć, jak BioShock” - napisał Levine.

Reklama

Skocz do komentarzy (8)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (8)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami