Twórcy odpowiadają na krytykę darmowej odsłony serii Dungeon Keeper

„Kiedy tworzysz remake uwielbianego tytułu, fani zawsze starają się chronić oryginał.” 

Jeden z projektantów z EA Mythic wypowiedział się na temat krytyki nowej, darmowej odsłony serii Dungeon Keeper. Wielu dziennikarzy i użytkowników bardzo negatywnie oceniło obecny w grze system mikropłatości.

dk
Wewnętrzny system oceny jakości zabawy w Dungeon Keeper na Androidzie jest dosyć kontrowersyjny

Jeff Skalski, starszy producent nowej części cyklu, stwierdził, że zespół jest świadomy wszystkich komentarzy. Zaznaczył, że „duża liczba pobrań gry i zaangażowanie użytkowników świadczą o tym, że wielu odbiorców jest zadowolonych”.

- Trzeba podkreślić, że tytuł ten został zaprojektowany jako typowy dla platform mobilnych - wyjaśnił Skalski w rozmowie z TabTimes. - To znaczy, że w Dungeon Keeper powinno się grać sesjami, po kilka minut parę razy dziennie.

- Kiedy tworzysz remake uwielbianego tytułu, fani zawsze starają się chronić oryginał - dodał.

Producent zwrócił też uwagę na wysoką notę gry w sklepie Google Play. Okazuje się jednak, że kontrowersje wzbudza także system oceniania nowej części serii na platformach z Androidem.

Jeżeli użytkownik chce ocenić produkt, ma do wyboru jedynie dwie możliwości - wystawić grze Dungeon Keeper pięć gwiazdek, lub wybrać opcję „Od jednej do czterech gwiazdek”. Wybór tej drugiej skutkuje sugestią, by wysłać do twórców wiadomość, w której odbiorca wytłumaczy jak można uczynić rozgrywkę lepszą.

Trzeba zaznaczyć, że produkcji nie trzeba oceniać z poziomu gry, można to zrobić bezpośrednio na stronie produktu w Google Play - w tym wypadku można już przydzielić tytułowi dowolną liczbę gwiazdek.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami