Dwóch projektantów rozgrywki Wiedźmina 3 przechodzi do 11 bit studios

Marek Ziemak i Maciej Szcześnik odeszli ze studia CD Projekt RED.

Dwójka deweloperów odpowiedzialnych za projektowanie rozgrywki w produkcjach studia CD Projekt RED zmieniła pracodawcę i przeniosła się do warszawskiego 11 bit studios.

Informację o losach Marka Ziemaka i Macieja Szcześnika potwierdzono w informacji prasowej. Pierwszy deweloper piastował w CDP RED stanowisko „producenta rozgrywki”, drugi był „głównym projektantem rozgrywki”. Obaj zajmowali się serią Wiedźmin.

„Absolutnie cieszę się z przejścia do 11 bitów. Będę odpowiedzialny za całkowity design gry, która właśnie powstaje w mojej głowie” - napisał w oświadczeniu Szcześnik. „To kapitalne uczucie, kiedy w wyobraźni tworzę po kolei elementy świata, jego postacie, zasady nim rządzące i widzę, że pusta kartka zapełnia się moimi pomysłami, które następnie ożywają.”

„Jestem bardzo zainteresowany sceną mniejszych, niezależnych gier już od dłuższego czasu i fascynuje mnie ich świeżość i kreatywność” - dodaje Ziemak, którego rola zostanie ogłoszona wkrótce. „Nie wchodząc w szczegóły, oczekujcie od nas świetnych wiadomości gdzieś w okolicach marca.”

„Tworzymy gry w mniejszych zespołach, w których wkład kreatywny jest najważniejszym elementem. Mieć tych ludzi w zespole oznacza wejście 11 bit studios na kompletnie nowy poziom” - kończy prezes firmy, Grzegorz Miechowski.

Szcześnik uspokoił także fanów oczekujących na trzecią część Wiedźmina. „Design jest już dawno zamknięty i prace idą pełną parą. W CDP pracuje zespół niezwykle utalentowanych ludzi i to zapewni grze sukces” - wyjaśnił deweloper, cytowany przez serwis Polygamia. „Decyzja o zmianie studia w trakcie projektu była dla mnie bardzo trudna, ale razem z kolegami z CDP zadbaliśmy o to, by moje przejście nie wpłynęło na jakość.”

Niezależne 11 bit studios znane jest najlepiej z produkcji mobilnych, takich jak seria Anomaly, Sleepwalker's Journey czy Funky Smugglers.

Inwestorzy warszawskiej giełdy optymistycznie przyjęli informację - akcje 11 bit studios rosły w południe o 10 procent.

Anomaly 2

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (6)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami