Metal Gear Solid 5: Ground Zeroes można ukończyć w dwie godziny

Oraz garść innych informacji.

Wprawieni gracze ukończą kampanię fabularną w Metal Gear Solid 5: Ground Zeroes w dwie godziny, a najszybszym testerom w studiu Konami zajęło to podobno pięć minut.

Informacje pochodzą z serwisu Kotaku, który miał okazję przeczytać najnowszą zapowiedź produkcji, opublikowaną w magazynie Game Informer.

„Bazując na głównej misji fabularnej, gra jest krótka” - czytamy. „Ukończyliśmy ją w mniej niż dwie godziny.” Autorzy dodają, że taki wynik nie obejmuje zadań pobocznych i ekskluzywnych dla poszczególnych wersji konsolowych.

W artykule ujawniono także, że fabuła Ground Zeroes toczy się w 1975 roku, a The Phantom Pain - w 1984. Camp Omega - miejsce akcji - zinfiltrujemy na kilka sposobów, a ścieżki strażników mają być „szersze i bardziej nieprzewidywalne”.

Strzelać można przy kamerze umieszczonej w perspektywie pierwszej i trzeciej osoby, a płoty i druty kolczaste nie zatrzymają już pocisków. Po wykryciu przez strażnika upływ czasu na moment zwolni, dzięki czemu gracz otrzyma szansę na wyeliminowanie zagrożenia. Tę funkcję wyłączymy w opcjach, podobnie jak oznaczanie przeciwników na mini-mapie - dodaje serwis CVG.

Przesłuchiwanie strażników pozwoli odkryć tajne przejścia oraz dodatkowe skrytki z amunicją. Kierowanie pojazdami wymaga podobno przyzwyczajenia, a promień skrętu opisano jako „żałosny”.

Ground Zeroes to samodzielny tytuł na konsole obu generacji, służący za prequel i wprowadzenie do „pełnoprawnego” The Phantom Pain. Premiera 20 marca. Cenę ustalono na 20 euro (ok. 85 zł) na X360 i PS3 oraz 30 euro (ok. 126 zł) na Xbox One i PS4.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami