Do sklepów na całym świecie wysłano już ponad 32 miliony egzemplarzy GTA 5

Take Two „nie ma nic do powiedzenia” na temat PC.

Take-Two ogłosiło w najnowszym sprawozdaniu finansowym, że do sklepów na całym świecie wysłano już 32,5 mln egzemplarzy GTA 5. Obecnie najpopularniejszym tytułem w historii, oferowanym samodzielnie bez konsoli, pozostaje Mario Kart Wii z 34 mln.

Ogłoszenie wyników finansowych za III kwartał fiskalny, zakończony w grudniu, było także okazją do zapytania o wersję PC, co wykorzystał jeden z uczestniczących w konferencji analityków.

„W obecnym momencie nie mamy nic do powiedzenia” - mówił dyrektor generalny Karl Slatoff. „Nie ogłosiliśmy nic związanego z innymi niż obecnie dostępne platformami.”

Wyłączając rozprowadzane niezależnie tytuły od Rockstar Games, najchętniej kupowaną produkcją w historii działalności 2K Games została kooperacyjna strzelanka Borderlands 2, z ponad 8,5 milionami egzemplarzy od premiery w listopadzie 2012 roku.

NBA 2K14 pozostaje „najszybciej sprzedającą się premierą w historii serii”, a do sklepów wysłano już 5 mln pudełek. Tym samym cała marka osiągnęła już poziom 35 mln kopii w rękach graczy.

Wydawca nie wyklucza konwersji zapowiedzianej niedawno strzelanki Evolve od Turtle Rock Studios także na konsole PlayStation 3 i Xbox 360.

„Nie mówiliśmy jeszcze nic na temat Evolve poza nową generacją” - mówi Slatoff. „Ale nie oznacza to, że wydamy lub nie wydamy gry na starsze konsole. Po prostu nie mamy nic do powiedzenia w tej sprawie.”

Świetne wyniki GTA 5 przełożyły się na spektakularne zyski. Take-Two zarobiło ponad 578 mln dol. w kwartale zakończonym 31 grudnia, w porównaniu z 70,9 mln w analogicznym okresie ubiegłego roku. Przychody wyniosły 1,86 mld dol., w porównaniu z 415,8 mln.

„Biznes Take-Two w III kwartale znacząco przekroczył oczekiwania” - komentuje Slatoff. „W wyniku zanotowanych rezultatów, kolejny raz podnieśliśmy nasze prognozy zysków i przychodów na cały rok fiskalny 2014, który zapowiada się dla nas rekordowo.”

Firma zdecydowała się także odkupić 12 mln własnych akcji, czyli około 13 procent firmy, od inwestora „aktywisty” - Carla Icahna - który tym samym wycofa z korporacji swoich dyrektorów. W opinii analityków rezygnacja Icahna z zajmowanej pozycji oznacza, że korporacja nie jest na sprzedaż. Notowania akcji Take-Two spadły wczoraj o 1,46 procent na giełdzie w Nowym Jorku, pomimo świetnych wyników finansowych.

GTA 5 - Trailer

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami