Zynga przejmuje autorów silnika fizycznego Euphoria, wykorzystywanego w GTA

Zwalnia też 300 pracowników.

Zynga, firma specjalizująca się w produkcji gier społecznościowych poinformowała o przejęciu studia NaturalMotion, odpowiedzialnego między innymi za silnik fizyczny Euphoria, stosowany w produkcjach Rockstara.

Równocześnie trwa szersza restrukturyzacja, rozpoczęta po zatrudnieniu Dona Mattricka w roli dyrektora generalnego. Pracę straci „około” 314 osób, czyli 15 procent zatrudnionych.

Zynga od dłuższego czasu zmaga się ze słabnącym zainteresowaniem swoimi tytułami na Facebooku, gdzie produkcje, takie jak Mafia Wars czy FarmVille, stanowiły dużą część przychodów. Redukcje pozwolą zaoszczędzić 35 mln dol. w 2014 roku.

Za NaturalMotion zapłacono 527 mln dol. Firma tworzy gry mobilne, ale główny element działalności to licencjonowanie silnika Euphoria. Technologia wspomaga animacje postaci w Grand Theft Auto 4 i GTA 5, a także Red Dead Redemption, Max Payne 3 czy w obu częściach Star Wars: The Force Unleashed.

„Jesteśmy zaangażowani, by udoskonalać nasze umiejętności w sztuce i nauce budowania nowych hitów w 2014 roku. Przejdziemy agresywnie do nowych gatunków, zgodnych z ponadczasową rozrywką, jaka interesuje konsumentów” - komentuje Don Mattrick, który przejął stery w firmie w lipcu ubiegłego roku, opuszczając stanowisko w Microsofcie, gdzie odpowiadał także za prace nad Xbox One.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami