Premiera Xbox One w Polsce w październiku oraz biała wersja konsoli? - raport

Nieoficjalne doniesienia z obozu Microsoftu.

Liczne doniesienia na temat przyszłych planów Microsoftu pojawiły się dziś rano w Internecie. Najważniejsze z nich mówią o premierze konsoli w kolejnych państwach, w tym w Azji i Europie. Według niepotwierdzonych informacji, Xbox One zadebiutuje w Polsce w październiku tego roku, pojawi się także biała wersja konsoli oraz aktualizacja interfejsu.

Najpierw szczegóły nadchodzących wydarzeń opublikowano na forum dyskusyjnym NeoGAF, a tożsamość autora została rzekomo zweryfikowana przez moderatora. Następnie niektóre doniesienia potwierdził dodatkowo serwis The Verge.

Wymienia się dwie kolejne fazy premier Xbox One. W kwietniu konsola miałaby trafić m.in. do Japonii, Korei Południowej, Tajwanu, Singapuru, Hong Kongu, a także Rosji, Danii, Szwecji, Finlandii, Norwegii, Kolumbii, Chile i Argentyny.

Następnie zaś, w październiku, sprzęt zadebiutować miałby w Polsce, a także Czechach, Słowacji, na Węgrzech, w Grecji, Portugalii, Turcji, Arabii Saudyjskiej, RPA, Izraelu, Chinach, Indiach, Indonezji, Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz Egipcie.

Tymczasem na marzec Microsoft miałby szykować aktualizację interfejsu, z usprawnieniami w Xbox Live oraz w innych dziedzinach, związanych z opcjami społecznościowymi i interfejsem.

1
Edycja specjalna konsoli, w wersji Titanfall

Październik oznacza także debiut białej wersji konsoli, dotychczas zarezerwowanej dla pracowników firmy. W tym samym miesiącu ukaże się gra Sunset Overdrive, a miesiąc później - konsola z dyskiem o pojemności 1TB. Doniesienia wskazują także, że pojawi się tańszy model, bez dysku optycznego, oraz adapter Bluetooth.

Według użytkownika forum NeoGAF, o pseudonimie „ntkrnl”, nowa odsłona Forza Horizon ukaże się w 2014 roku i zadziała w 1080p. Quantum Break celuje w okres świąteczny, natomiast Crackdown 3 zobaczymy najpewniej w 2016 roku.

W planach jest także Halo 2: Anniversary, z premierą w listopadzie. Odświeżona wersja przeboju ma zawierać tryb sieciowy oraz dostęp do testów beta Halo 5. Mówi się także o konwersjach pozostałych części serii na Xbox One.

Kolejne nieoficjalne doniesienia dotyczą DLC do Titanfall - pierwsze ukaże się 45 dni po premierze, następne 120 dni po debiucie. Ostatnią ciekawostką jest tytuł studia Platinum Games - Project Nagano - ustalony na marzec 2016 roku.

Zaktualizujemy wiadomość, gdy pojawi się oficjalne oświadczenie Microsoftu w sprawie opublikowanych dziś informacji.

premiera xbox one w polsce, biala konsola
Biała wersja konsoli Xbox One miałaby trafić do sprzedaży także w tym roku (Zdjęcie: The Verge)

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (14)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami