Europejski Trybunał Sprawiedliwości: obchodzenie zabezpieczeń konsol legalne

W pewnych przypadkach.

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej orzekł wczoraj, że obchodzenie zabezpieczeń konsol może być w pewnych przypadkach legalne.

Sprawa dotyczy Nintendo, które pozwało firmę PC Box, oferującą oprogramowanie i urządzenia umożliwiające dezaktywację zabezpieczeń w konsolach DS i Wii, dzięki czemu bez przeszkód można między innymi oglądać filmy i słuchać muzyki.

2
To na pewno sprawka Wario

Japońska korporacja zauważa, że w ten sam sposób można uruchamiać także nielegalnie pobrane gry. „Nintendo blokuje niezależne oprogramowanie, które nie ma związku z nielegalnymi kopiami gier, lecz powstało z myślą o odtwarzaniu plików mp3 i filmów, by w pełni korzystać z konsoli” - odpierało zarzuty PC Box.

To stanowisko podzielił także Europejski Trybunał Sprawiedliwości, według którego omijanie zabezpieczeń w konsolach Nintendo w celu odtwarzania legalnie pozyskanych materiałów nie jest zabronione. „Prawna ochrona dotyczy jedynie technicznych środków mających na celu uniemożliwienie wykonywanie nielegalnych kopii, komunikacji, ofert publicznych lub dystrybucji.”

„Przeważające zastosowanie urządzeń oferowanych przez PC Box to piractwo legalnych gier wideo. Nintendo nadal uważa, że komercyjna sprzedaż urządzeń do omijania zabezpieczeń godzi w prawo własności intelektualnej i zmierzamy nadal walczyć z dystrybucją sprzętu tego typu” - odpowiedziała firma w komunikacie cytowanym przez serwis Polygon.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami