Co wiemy o Diablo 3: Reaper of Souls

Omawiamy najważniejsze zmiany, jakie wprowadzi dodatek. W środku fragmenty rozgrywki.

Podsumowujemy informacje o dodatku do Diablo 3

Najbliższe miesiące będą dla Diablo 3 znaczące - Blizzard wprowadzi sporo interesujących zmian do podstawowej wersji gry, a nową zawartość zaoferuje dodatek Reaper of Souls. W wersji na PlayStation 4 pod tym tytułem ukaże się kompletne wydanie popularnego hack'n'slasha.

Doczekamy się nowej - szóstej już - klasy postaci. Inspirowany Paladynem z Diablo 2 Krzyżowiec użyje miecza i tarczy oraz aktywuje magiczne aury wspomagające sojuszników lub osłabiające wrogów. Znane już z podstawowej wersji gry profesje otrzymają nowe runy i umiejętności. W dodatku osiągniemy maksymalnie 70. poziom doświadczenia, ale poziomy mistrzowskie nie będą już ograniczone żadnym limitem.

Głównym przeciwnikiem w Reaper of Souls będzie Anioł Śmierci o imieniu Malthael. Zasiadał on w radzie rządzącej Wysokimi Niebiosami, został jednak skorumpowany przez siły ciemności. Zechce wykraść Czarny Kamień Dusz i wykorzystać jego moc. Opowieść oraz świat w rozszerzeniu mają być bardziej mroczne, jedną z inspiracji dla artystów projektujących lokacje był okres gotyku.

„Głównym przeciwnikiem w Reaper of Souls będzie Anioł Śmierci o imieniu Malthael.”

Najważniejsze zmiany - które wprowadzone zostaną też jako aktualizacja Diablo 3 - to nowy system lootu i związane z nim usunięcie Domu Aukcyjnego. Twórcy chcą, by przedmioty, które znajdziemy, były bardziej wyjątkowe. System Smart Drop ma sprawić, że znaleziska będą bardziej dostosowane do naszych statystyk.

Nowością będzie też Mistyk, nowy rzemieślnik. Pierwotnie miał pojawić się w podstawowej wersji, projektantom nie udało się jednak przygotować tej postaci na czas. To kobieta, która trafi do naszego obozu i zaoferuje usługi zmiany wyglądu przedmiotów oraz ich statystyk.

Istotnym dodatkiem wydaje się również tryb przygodowy. Rozpoczynając rozgrywkę zyskamy od razu dostęp do całego świata, zignorujemy wątek fabularny i zajmiemy się wykonywaniem różnych misji. W trybie tym odwiedzimy też specjalne instancje, zwane Szczelinami Nefalimów.

Reaper of Souls zadebiutuje 25 marca na PC i Macach. Wersja na Xboksa 360 i PS3 pojawi się w późniejszym terminie. Wiadomo już, że na PlayStation 4 dodatek ukaże się w zestawie z podstawową grą. Blizzard nie zdradził jeszcze, czy doczekamy się także podobnego wydania na konsolę Xbox One.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami