Pierwszy rozdział taktycznego Blackguards dostępny jako wersja demonstracyjna

Pełna gra debiutuje 24 stycznia.

Na kilka dni przed premierą pełnej wersji taktycznego RPG Blackguards, niemieckie Daedalic Entertainment zdecydowało się opublikować wersję demonstracyjną, obejmującą pierwszy rozdział produkcji.

Demo pobrać można za darmo w wersji PC (2,1 GB) i Mac (2,8 GB), z przygotowanych do tego celu stron w serwisie 4Players.de. W obu przypadkach dostępna jest także polska wersja językowa.

Pełna wersja zadebiutuje już w najbliższy piątek, 24 stycznia. Cenę na Steamie ustalono na 40 euro (ok. 167 zł).

Projekt rozgrywa się w świecie „The Dark Eye”, na bazie którego powstała popularna w Niemczech gra fabularna. Akcja rozgrywa się na południe od Aventurii, a twórcy obiecują niespodziewane zwroty fabuły i intrygującą fabułę w mrocznym uniwersum fantasy. Starcia rozgrywają się w zaprojektowanych lokacjach. Pole akcji pokryte jest siatką sześcianów, po których się poruszamy. Wszystko co robimy w trakcie walki zużywa nasze punkty akcji

Używamy nie tylko różnego rodzaju broni - toporów, mieczy, kusz, łuków czy mieczy - ale też specjalnych zdolności związanych z orężem oraz czarów. „Wszystko wskazuje na to, że wielbiciele turowej rozgrywki doczekają się pozycji godnej uwagi” - napisał Mateusz w swoich wrażeniach z wczesnej wersji produkcji.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami