Rockstar ukarze nieuczciwych graczy w Grand Thef Auto Online

Nielegalna gotówka zostanie usunięta.

Studio Rockstar zapowiedziało, że zamierza karać graczy wykorzystujących nielegalne sposoby na zdobycie gotówki oraz inne oszustwa w GTA Online.

„Psujące grę ilości gotówki rujnują rozgrywkę” - napisano w najnowszym wpisie na oficjalnym blogu. „Zamierzamy nadal publikować poprawki, by odpowiedzieć na negatywny wpływ tych poczynań na rozgrywkę, a w czasie dzisiejszej konserwacji serwerów usuniemy nielegalną gotówkę ze świata gry.”

„Każdy, kto otrzymał GTA$ w wyniku tych oszustw, lecz sam nie brał czynnego udziału w ich nielegalnym pozyskaniu, nie zostanie ukarany - straci fundusze i będzie mógł zatrzymać wszystkie posiadane przedmioty.”

Jednak już osoby generujące „podrobioną” walutę czeka gorszy los: „kary w grze, według naszego uznania” - ostrzega Rockstar. W planach jest między innymi przenoszenie oszustów na osobne serwery lub całkowite zbanowanie kont.

GTA Online jest obecnie niedostępne, a Rockstar przeczesuje serwery w poszukiwaniu nielegalnie zdobytych funduszy.

Deweloperzy zapewniają, że wszystkie nieuczciwe dolary będą skasowane, ale w przypadku niedostatecznych środków do kontynuowania zabawy Rockstar przeleje mały bonus na wirtualne konto gracza.

Choć twórcy oficjalnie tego nie przyznają, ogłoszona akcja ma dwojaki cel: nieuczciwa gotówka nie tylko rujnuje ekonomię, ale także skutecznie eliminuje potrzebę korzystania z transakcji cyfrowych.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami