Microsoft nie ma planów na film Halo

Wydawca gry dementuje plotki.

Microsoft potwierdził, że nie ma w planach produkcji filmu na licencji strzelanek Halo. Eurogamer otrzymał oficjalne oświadczenie po tym jak w mediach pojawiła się wiadomość o rzekomym zainteresowaniu Ridleya Scotta produkcją takiego obrazu.

„Marka Halo obejmuje wiele elementów, w tym gry wideo, figurki, książki i inne” - czytamy w komunikacie. „Jak zawsze, pracujemy nad wieloma projektami, które pozwolą zainteresować nowe osoby, tak jak w przeszłości zrobiliśmy z Halo Legends czy Halo: Forward Unto Dawn.”

„Planujemy dalej opowiadać historię serii poprzez innowacyjne środki, ale obecnie nie mamy planów na film Halo.”

Niepotwierdzone informacje jako pierwszy opublikował serwis Production Weekly. Być może dziennikarze mieli na myśli serial Halo, przy którym zaangażowany jest Steven Spielberg oraz studio 343 Industries.

Seria Halo nie jest jednak obca branży filmowej. Pierwszy scenariusz produkcji na tej licencji napisał Alex Garland, ale Microsoft rzekomo wymagał trudnych do spełnienia warunków od wytwórni 20th Century Fox oraz Universal Studios i skrypt odrzucono.

Neill Blomkamp („Dystrykt 9”) miał reżyserować razem z Peterem Jacskonem („Władca Pierścieni”) w roli producenta, ale projekt przerwano w 2007 roku, a prawa wróciły do Microsoftu.

Najnowsza odsłona serii gier ukaże się w tym roku na Xbox One.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami