Xbox 360 najpopularniejszą domową konsolą w Wielkiej Brytanii w 2013 roku

PS4 na trzecim miejscu.

Najpopularniejszą konsolą w Wielkiej Brytanii był w ubiegłym roku Xbox 360 - ujawnił Eurogamer, powołując się na dane firmy Chart-Track.

Konsolę Microsoftu wyprzedziła jedynie rodzina przenośnych Nintendo 3DS (razem z 3DS XL i 2DS). Na trzecim miejscu PlayStation 4, obecne na rynku przez najkrótszy czas. Xbox One zdołał dotrzeć dopiero na piątą pozycję, za PlayStation 3.

Indywidualnie, znacząco spadła sprzedaż oryginalnego 3DS (o 69,9 procent), co udało się jednak nadrobić świetnym wynikiem 3DS XL (wzrost o 51 proc.) i premierą 2DS.

Łącząc całą rodzinę 3DS, konsola Nintendo była jedną z dwóch, które wykazały pozytywny trend sprzedaży w porównaniu z 2012 rokiem. Drugim takim urządzeniem jest Wii U, ale w tym przypadku nie bez znaczenia jest zapewne premiera pod koniec 2012 r.

Patrząc na sprzedaż Wii U, najnowszą konsolę Nintendo w Wielkiej Brytanii wyprzedziło nawet PlayStation Vita, choć zainteresowanie handheldem Sony spadło o 41,5 proc.

Ogólnie w 2013 roku sprzedaż sprzętu wzrosła o 5 procent w liczbie egzemplarzy i 38 proc. w przychodach, dzięki premierze konsol nowej generacji. Xbox One i PlayStation odpowiadały za jedną trzecią całości, choć debiutowały dopiero w listopadzie.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami