Restrukturyzacja i zwolnienia w 2K Czech

Studio w Pradze zostanie zamknięte?

Studio 2K Czech czekają w najbliższym okresie spore zmiany i restrukturyzacja - poinformowali koledzy z czeskiej redakcji Eurogamera. Doniesienia potwierdziła brytyjska centrala 2K.

Główne biuro w Pradze - gdzie podobno powstawała trzecia część serii Mafia - zostanie najpewniej zamknięte w najbliższych miesiącach, a część pracowników przeniesie się do oddziału w Brnie, gdzie wyprodukowano Mafię 2. Nie obejdzie się jednak bez zwolnień.

Dziesięciu kluczowych pracowników z 2K Czech zmieni miejsce zamieszkania na słoneczną Kalifornię, gdzie w mieście Navato znajduje się główne biuro 2K. Czyżby Mafia 3 również miała zmienić kontynent i zostać dokończona w Stanach Zjednoczonych?

„Przenieśliśmy i połączyliśmy zespoły 2K Czech z naszych biur w Pradze, by zcentralizować środki w Brnie. Dodatkowo, przenosimy część sił deweloperskich z Pragi i Brna do centrali w Novato w Kalifornii” - napisano w oficjalnym oświadczeniu.

„Ta transformacja wzmocni integrację zespołu 2K Czech z naszymi nagradzanymi zespołami deweloperskimi i wspomoże wielofunkcyjne praktyki biznesowe. Jako część tej restrukturyzacji, dostosujemy liczbę pracowników, co poskutkuje usunięciem kilku stanowisk.”

W sierpniu 2012 roku dowiedzieliśmy się, że Mafia 3 zmierza także na PlayStation 4 i Xbox One, a gra miała być tytułem startowym na tych konsolach. Zwolnienia w 2K Czech uniemożliwiły realizację tego planu, sugerując jednak, że prace są na zaawansowanym etapie.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami