1

Usługa PlayStation 3 wymaga łącza o przepustowości co najmniej 5 Mb/s, by uzyskać „dobre doświadczenie” przy transmisji większości gier.

Takie dane podał Sid Shuman, menedżer do spraw mediów społecznościowych w Sony Computer Entertainment America. Pracownik miał okazję sprawdzić działanie technologii na targach CES, a swoje wrażenia opublikował na oficjalnym blogu.

PlayStation Now dostępne będzie w pełnej wersji latem tego roku w Stanach Zjednoczonych, na PlayStation 3 i PS4, a następnie także na PS Vita i innych urządzeniach podpiętych do Internetu, w tym na telewizorach Bravia. Pomysł polega na bezpośredniej transmisji gier z PS3, w tym Beyond: Dwie Dusze, God of War: Wstąpienie, The Last of Us czy Puppeteer.

Shuman zauważa, że do grania w tytuły z PlayStation 3 na Bravii wymagany będzie kontroler DualShock 3. Menedżer wspomina też o „drobnych ustępstwach” w kwestii grafiki, takich jak artefakty związane z transmisją danych.

Zespół PlayStation Now uważa, że „dobre doświadczenie” w przypadku większości gier uzyskamy przy łączu o przepustowości 5 Mb/s, ale dokładne dane poznamy po zakończeniu testów wersji beta, które rozpoczną się w USA w tym miesiącu.

Sony nie ogłosiło jeszcze, kiedy nowa usługa pojawi się w Europie. W ubiegłym roku anonimowe źródła Eurogamera mówiły o starcie technologii Gaikai - pierwowzorze PlayStation Now - na Starym Kontynencie prawdopodobnie dopiero w 2015 roku.

Reklama