Aktualizacja: Nasi koledzy z brytyjskiej redakcji Eurogamera opublikowali materiał wideo poświęcony Alien: Isolation. Możemy dzięki niemu przyjrzeć się fragmentom rozgrywki z nowej produkcji osadzonej w uniwersum Obcego.

*

Oryginalna wiadomość: Sega oficjalnie potwierdziła, że Alien: Isolation znajduje się w fazie produkcji i zadebiutuje jeszcze przed końcem roku. Za projekt odpowiada studio Creative Assembly, twórcy popularnej serii strategii Total War.

Informacje o Isolation pojawiły się już w październiku 2013 roku, kiedy wytwórnia 20th Century Fox zarejestrowała tytuł gry.

Produkcja ukaże się na PC oraz PlayStation 3, PlayStation 4, Xboksie 360 i Xbox One.

Wcielimy się w Amandę Ripley, córkę bohaterki filmowej serii Obcy. Jako pracownik korporacji Weyland-Yutani, wyruszymy po czarną skrzynkę opuszczonego statku USCSS Nostromo. Przy okazji Amanda będzie chciała dowiedzieć się czegoś więcej na temat zniknięcia swojej matki.

Warto podkreślić, że wbrew niektórym nieoficjalnym doniesieniom, Alien: Isolation zaoferuje wyłącznie rozgrywkę dla pojedynczego gracza. Produkcja nie będzie też strzelaniną, ale horrorem, w którym akcję będziemy obserwować z perspektywy pierwszej osoby. Do samoobrony wykorzystamy najczęściej narzędzia i inne przedmioty.

Podczas przygody będziemy przede wszystkim unikać i starać się przechytrzyć wyłącznie jednego ksenomorfa.

Reklama