Andrew House, prezydent Sony Computer Entertainment, poinformował w trakcie wystąpienia na targach CES 2014, że do 28 grudnia ubiegłego roku sprzedano 4,2 mln egzemplarzy PlayStation 4. Konsola zadebiutowała 15 listopada w Ameryce Północnej i 29 listopada w Europie.

houseproud
Andrew House dumny z wyników PS4

Xbox One osiągnął w podobnym okresie wynik ponad 3 mln sprzedanych egzemplarzy.

Sony zapowiedziało dziś również, że latem w Ameryce Północnej uruchomiona zostanie usługa PlayStation Now, oparta na technologii przesyłu danych w chmurze, za którą odpowiada firma Gaikai. Now ma zaoferować graczom „natychmiastowy dostęp do najlepszych tytułów z poprzednich generacji”.

Gry z PlayStation, PlayStation 2 i PlayStation 3 mają być przesyłane za pośrednictwem sieci na PS4 lub Vitę, a także na urządzenia takie jak tablety, smartfony i telewizory. Możliwe będzie korzystanie z usługi w ramach abonamentu, lub wypożyczanie pojedynczych gier.

Testy PlayStation Now rozpoczną się w Stanach Zjednoczonych jeszcze w styczniu. Nie wiadomo kiedy dostęp do usługi zyskają użytkownicy z innych regionów.

Firma planuje także uruchomić własny system udostępniania filmów i programów telewizyjnych na żądanie za pośrednictwem chmury. W pierwszej kolejności, jeszcze w tym roku, skorzystają z niego mieszkańcy USA.

Reklama

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz dołączył do nas w 2013 roku. Zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.