Blizzard ostrzega przed wirusem wykradającym dane kont World of Warcraft

„Disker” radzi sobie nawet z autentykatorami.

Blizzard Entertainment ostrzega graczy popularnego World of Warcraft, że w sieci pojawił się nowy wirus wykradający dane kont, nawet w przypadku korzystania z fizycznego autentykatora i jednorazowych kodów dostępu.

Producent zaleca pozyskanie informacji o systemie przez DxDiag, a następnie przeszukanie listy procesów w poszukiwaniu nazw „Disker” lub „Disker64”.

„Szukamy obecnie więcej informacji na temat tego trojana. Nie udało nam się jeszcze znaleźć żadnego oprogramowania antywirusowego, które poradziłoby sobie z zagrożeniem bez formatowania dysku” - czytamy na oficjalnym forum.

Listę programów, które mogą poradzić sobie z wykryciem złośliwego programu opublikował kilka godzin później jeden z pracowników pomocy technicznej.

Trojan atakuje prawdopodobnie tylko system Windows - posiadacze Maców nie raportowali jeszcze o żadnych problemach. Problemem może być instalacja zainfekowanych dodatków lub klienta serwisu Curse, choć nie są to jeszcze potwierdzone informacje.

Disker uruchamia się w tle podczas wpisywania hasła do World of Warcraft i przechwytuje je niemal w czasie pisania, po czym błyskawicznie loguje się na konto z innego miejsca.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami