Wielka Brytania: PlayStation 4 sprzedało się w 2013 roku lepiej niż Xbox One

GTA 5 najpopularniejszą grą.

Brytyjska organizacja Entertainment Retailers Association, zajmująca się handlem detalicznym w branży rozgrywki podsumowała 2013 rok. Z opublikowanych danych wynika, że najpopularniejszą konsolą było PlayStation 4, a wśród gier - GTA 5.

Nowy model sprzętu od Sony rozszedł się podobno w nakładzie 530 tys. sztuk, podczas gdy na kupno Xbox One zdecydowało się 364 tys. konsumentów - informuje ERA, powołując się na dane GfK Chart-Track.

PS4 wygenerowało tym samym 181,6 mln funtów przychodów w porównaniu z 144,5 mln, wypracowanymi przez droższy sprzęt Microsoftu.

Najlepiej sprzedającą się w ubiegłym roku grą było Grand Theft Auto 5, z 3,67 mln egzemplarzy w samej Wielkiej Brytanii. Produkcja Rockstara była tym samym najchętniej kupowanym produktem rozrywkowym, wyprzedzając DVD z filmem „Skyfall” oraz Fifę 14. Dane nie obejmują sprzedaży cyfrowej.

„Gry nadal generują mocną sprzedaż cyfrową, ale rozczarowaniem była tak późna premiera konsol PlayStation 4 i Xbox One, a następnie bardzo szybkie wyprzedanie nakładów” - komentuje dyrektor generalny ERA, Kim Bayley. „Sprzedawcy będą się starali utrzymać dynamikę tych dwóch wspaniałych platform w 2014 roku.”

2
Produkty rozgrywkowe w Wielkiej Brytanii w 2013 roku

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Dead by Daylight - poradnik i najlepsze porady

Jak grać ocalałym i zabójcą, mechaniki, przedmioty, rozwój postaci.

Sony: do rozwijania deweloperskich talentów nie wystarczą pieniądze

Kluczowe jest zapewnienie wolności kreatywnej.

Battlefield 4 z nagłym wzrostem popularności

EA musiało zwiększyć pojemność serwerów.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami