PlayStation 4 odpowiada już za 10 procent transmisji w serwisie Twitch.tv. Statystyki zebrano od oficjalnego debiutu konsoli w Stanach Zjednoczonych, 15 listopada.

1

W serwisach Twitch.tv i Ustream opublikowano 20 milionów minut fragmentów rozgrywki z PS4, co daje łącznie jakieś 38 lat ciągłego nadawania, w zaledwie miesiąc od premiery sprzętu.

W informacji prasowej podano także, że przeprowadzono 800 tys. transmisji, oglądanych ponad 7,1 mln razy.

Przycisk Share na nowym padzie, przenoszący do menu umożliwiającego publikację rozgrywki, wciśnięto w tym celu 10,9 milionów razy.

Szef Sony Worldwide Studios, popularny Shuhei Yoshida przyznał, że „zainteresowanie transmitowaniem rozgrywki na żywo przerosło nasze najśmielsze oczekiwania”.

Również Xbox One posiada wbudowaną aplikację Twitch, ale ta służy na razie tylko do oglądania innych graczy i nie pozwala na przesłanie obrazu.

„Liczba transmisji na Twitch.tv wzrosła z 600 tys. w październiku do 700 tys. w listopadzie” - komentuje dla Eurogamera Matthew DiPietro, menedżer w serwisie. „Poza 100 tys. nowych użytkowników od premiery PS4, posiadacze nowej konsoli odpowiadają nawet za 10 procent zawartości, jeśli wziąć pod uwagę minuty transmisji.”

Reklama