Nintendo wprowadza wspólne konta i zakupy dla wszystkich platform

Miiverse dostępne także na 3DS.

Nintendo opublikowało długo oczekiwaną aktualizację, która wprowadza wspólne konta sieciowe dla wszystkich posiadanych konsol tego producenta - jeden login wystarczy teraz do zakupów w eShopie na sprzęcie stacjonarnym i przenośnym.

1

Dzisiejsza aktualizacja rozszerza także 3DS o społecznościową platformę Miiverse, znaną już z Wii U. Przygotowano specjalne grupy dla urządzenia przenośnego i stacjonarnego, dostępne z poziomu obu urządzeń.

Miiverse włączone jest w tle, co oznacza, że do warstwy społecznościowej możemy przenieść się w dowolnym momencie, bez wychodzenia z gry.

Przejście do eShopu loguje użytkownika za pomocą Wii U Nintendo Network ID, lub prosi i stworzenie stosownego konta, które od teraz będzie wspólne dla wszystkich urządzeń.

W planach jest także integracja eShopu z PC i smartfonami (w menu pojawiła się już odpowiednia opcja). Miiverse już od jakiegoś czasu dostępne jest z poziomu przeglądarki.

Fundusze zgromadzone w koncie z 3DS zostaną połączone z portfelem Wii U i można je wykorzystać na obu urządzeniach. Dostępny jest także pogląd przeszłych transakcji. Warto także zauważyć, że zakupione tytuły nadal przypisywane są do danej konsoli, nie do konta użytkownika.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami