Utrzymanie fałszywej strony z „zapowiedzią” Fallout 4 kosztowało niemal tysiąc dolarów

Pomysłodawca „żartu” zabiera głos.

Twórca strony TheSurvivor2299.com, postrzeganej jako zapowiedź nowej odsłony serii Fallout, zabrał głos w sprawie swojego oszustwa w serwisie społecznościowym Reddit, odpowiadając na pytania użytkowników.

1
Chryzantemy złociste

Pomysłodawca projektu zdradził, że zaprzestał „działalności” po tym, jak zgłosiła się do niego sama Bethesda. Przyznał się także do rejestracji nazwy Fallout 4 w europejskim urzędzie patentowym.

Witryna wyświetlała wcześniej szereg zaszyfrowanych wiadomości, które zastąpiono teraz napisem „to już wszystko” oraz smutną muzyką. Całość została już potwierdzona jako oszustwo.

„Niektórzy chcą po prostu widzieć świat w płomieniach” - napisał, nawiązując do popularnego powiedzenia. „Chciałem wymusić na Bethesdzie ogłoszenie czegoś na VGX i zjednoczyć społeczność Fallouta na Reddicie (chociaż na trzy tygodnie). Niestety, nie udało się.”

Jeśli wydawca nie skontaktowałby się z oszustem, w planach była nawet publikacja przygotowanego trailera.

„Jestem jednym z tych »samolubnych dupków, którzy cierpią na nadmiar gotówki«, więc chciałem opublikować zwiastun. Ale Pete [Hines, wiceszef do spraw PR w Bethesdzie - dop. red.] pokrzyżował moje plany. Może pokażę go później, razem z kodem strony i ktoś inny go wykorzysta... Nie chcę już bardziej wkurzać Bethesdy” - dodał.

Autor żartu przyznaje, że otrzymał już podobno kilka śmiertelnych gróźb, a cała operacja kosztowała około 900 dolarów (ok. 2750 zł) - pieniądze wydano głównie na serwer oraz specjalny numer telefonu.

„Dla mnie to żaden wydatek” - przyznał. „Wiem, że jestem dupkiem.”

Co ciekawe, podczas imprezy VGX prezenter Geoff Keighley stwierdził, że oszust pochodzi z Polski. Takie informacje pojawiały się już wcześniej, ale okazało się, że „polski wątek” dotyczył jedynie autora jednego ze skryptów zastosowanych na stronie. Nie jest jasne, czy Keighley posiada bardziej szczegółowe informacje, czy tylko powtórzył nieprawdziwe doniesienia.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami