Dodatek do Assassin's Creed 4 zawiera wskazówki dotyczące piątej odsłony serii

W DLC trafimy do francuskich kolonii.

Freedom Cry, dodatek do Assassin's Creed 4: Black Flag, zaoferuje kilka nowych lokacji, a także wskazówki dotyczące kolejnej odsłony cyklu.

DLC przedstawi historię Adéwalé, pierwszego oficera na statku Edwarda Kenweya. Akcja dodatku rozgrywa się 15 lat po wydarzeniach z Assassin's Creed 4, na swojej drodze spotkamy co najmniej jedną znajomą postać i „pewien istotny przedmiot” - wyjaśnił Wesley Pincombe, dyrektor kreatywny projektu.

Zwiedzimy też nowe lokacje znajdujące się na terenach kolonii francuskich, główną atrakcją ma być Port-au-Prince, współczesna stolica Haiti.

Rozszerzenie w większym stopniu skupi się na konflikcie Asasynów i Templariuszy, rzuci też nowe światło na postać Edwarda - bohatera Assassin's Creed 4: Black Flag.

- To przede wszystkim opowieść o Adéwalé, Edward nie będzie występował w dodatku, ale poruszymy pewne kwestie dotyczące jego przeszłości - powiedział Pincombe.

Dowiedzieliśmy się także, że fani serii znajdą we Freedom Cry wskazówki dotyczące nowej części cyklu.

- Są tam pewne wskazówki, ale zostaną odkryte zapewne dopiero w przyszłości - zapowiedział projektant, sugerując, że poszukiwanie tropu zajmie trochę czasu. - Nie będą szczególnie ukryte, ale musisz być naprawdę wielkim fanem, żeby je zrozumieć.

W DLC nie znajdzie się natomiast kraken, wielki potwór morski. Twórcy z Ubisoft Quebec chcieli wprowadzić go do gry, jednak ostatecznie zrezygnowali z tego elementu.

Dodatek Freedom Cry zadebiutuje 17 grudnia, jest dostępny za darmo dla posiadaczy przepustki sezonowej. Nie znamy jeszcze ceny rozszerzenia sprzedawanego oddzielnie.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami