Lista oficjalnych aplikacji i usług medialnych z konsoli PlayStation 4 i brak jakichkolwiek opcji dla graczy z Polski wywołały niezadowolenie u części posiadaczy konsoli. Jak jednak dowiedział się Eurogamer, powrót na nową konsolę Sony rozważają twórcy programów Ipla i TVN Player, które dostępne są także na PlayStation 3.

„Trwają prace związane z ewentualnym udostępnieniem IPLI na PS4” - przyznał w rozmowie z nami przedstawiciel Cyfrowego Polsatu. Ewentualny debiut aplikacji pozostaje jednak otwartą kwestią.

„Niestety jest to proces złożony, dlatego na tę chwilę nie jesteśmy w stanie zapewnić czy i kiedy IPLA pojawi się na wspomnianej platformie.”

W podobnym tonie wypowiada się Michał Horodyski z biura obsługi klienta TVN Online. „Planujemy aplikację na PS4, jednak nie znamy terminu jej wdrożenia” - wyjaśnił.

Polski oddział Sony zapewniał już wcześniej, że trwają starania o rozszerzenie oferty medialnej dla posiadaczy PlayStation 4 w naszym kraju.

„Pracujemy nad polskimi aplikacjami do PS4. Mamy nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli przekazać więcej informacji” - komentuje Sony.

Zarówno Ipla jak i TVN Player umożliwiają oglądanie szeregu kanałów telewizyjnych oraz filmów, bezpośrednio przez Internet.

1

Reklama