Twórcy strategii The Banner Saga o walce

Objaśnienie statystyk i przebiegu starć.

Projektanci ze studia Stoic opublikowali w sieci materiał wideo poświęcony zagadnieniu walki w grze The Banner Saga. Produkcja ta stanowi połączenie strategii turowej i gry RPG, gracz obejmuje dowodzenie nad oddziałami wojowników wzorowanych na wikingach.

Do bitwy wystawimy zawsze sześciu wojowników, jeżeli któryś zostanie ciężko ranny, będzie musiał odczekać kilka dni, by ponownie stanąć na nogi. Walka rozgrywa się w turach, w których mamy do wykorzystania określoną ilość punktów ruchu. Zaatakować możemy bezpośrednio, by zmniejszyć wartość zdrowia przeciwnika, lub też uszkodzić jego pancerz.

Co jakiś czas weźmiemy też udział w wojnie, której losy rozstrzygniemy dokonując różnych wyborów związanych z naszymi oddziałami i zachowaniami żołnierzy.

The Banner Saga zadebiutuje 14 stycznia na PC. Gra ma ukazać się także na Xboksie 360 i PC, nie znamy jeszcze nawet przybliżonej daty premiery wersji konsolowych.

Od kilku miesięcy dostępny jest sieciowy komponent gry, zatytułowany The Banner Saga: Factions. Udostępniono go na platformie Steam jako tytuł Free to Play.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami