Na całym świecie sprzedano już ponad 2 miliony konsol PlayStation 4

Z podziękowaniami dla fanów.

Sony ogłosiło, że sprzedaż PlayStation 4 na całym świecie osiągnęła poziom 2,1 mln egzemplarzy.

Konsola debiutowała w Ameryce Północnej 15 listopada, gdzie sprzedano milion urządzeń w 24 godziny. Dwa tygodnie później - 29 listopada - sprzęt wydano w Europie, Ameryce Łacińskiej i w Australii (700 tys. sprzedanych egzemplarzy). W samej tylko Wielkiej Brytanii rozeszło się 250 tys. sztuk. Łącznie PS4 jest już dostępne w 32 krajach.

Szef Sony Computer Entertainment, Andrew House osobiście podziękował fanom w przygotowanej informacji prasowej.

„To imponujące i rekordowe osiągnięcie dla naszej firmy i dla całej branży, niemożliwe bez waszego udziału. Pragnę osobiście podziękować fanom PlayStation - nowym i starym - za głos zaufania.”

„A najlepsze w tym wszystkim, że podróż PS4 dopiero się zaczęła. Poza szeregiem wspaniałych gier od najlepszych deweloperów z całego świata, nadal będziemy oferować wartościowe opcje oraz usługi dla PS4, przez najbliższe miesiące i lata.”

„Podczas gdy możliwości PS4 zmienią się, my pozostaniemy lojalni w stosunku do graczy i przełomowej rozrywki. Uważamy, że gry wideo to szczytowe osiągnięcie sztuki oraz rozrywki i pracujemy nieustannie, by PlayStation było najlepszym miejscem do zabawy.”

„Dziękuję za zaangażowanie i wsparcie - bez was by się nie udało.”

Sony zasugerowało inwestorom, że do końca 2013 roku planuje sprzedaż 3 mln konsol. Do końca roku fiskalnego 2013 (czyli do marca 2014 roku) rozejdzie się natomiast 5 mln sztuk.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (9)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami