Zgodnie z zapowiedziami przedpremierowych, każdą konsolę Xbox One można zamienić w zestaw deweloperski. Microsoft odradza jednak, by z opcji tej korzystali „standardowi” konsumenci.

GameTuts opublikowało w serwisie YouTube opis procesu: wystarczy znaleźć opcje systemowe w menu, po czym wcisnąć prostą kombinację przycisków na padzie, a opcje deweloperskie zostaną wyświetlone po prawej stronie ekranu.

Microsoft wystosował oficjalny komentarz dla serwisu Endgadget, w którym przestrzega przed korzystaniem z tej możliwości.

„Zmiana tej opcji w menu jest przeznaczona dla twórców gier na Xbox One i nie powoduje od razu zamiany konsoli w zestaw deweloperski” - czytamy w oświadczeniu. „Odradzamy konsumentom korzystanie z tych ustawień, które mogą spowodować, że sprzęt stanie się niezdatny do użytku. Włączony tryb deweloperski możemy cofnąć poprzez przywrócenie ustawień fabrycznych w menu.”

Możliwości Xbox One jako konsoli deweloperskiej zapowiadano już wcześniej, w ramach programu ID@Xbox dla twórców niezależnych, umożliwiającego samodzielną publikację gier na nowym urządzeniu Microsoftu. Pierwsze efekty tej inicjatywy pojawią się w sprzedaży w przyszłym roku.

Reklama