Dwie funkcje PlayStation Network wyłączone podczas premiery PS4 w Europie

AKTUALIZACJA: Przywrócono obie funkcje.

Aktualizacja #2: Sony poinformowało, że druga z wyłączonych przed premierą funkcji - „ekran informacyjny zawartości” - została już przywrócona. Tym samym wszystkie sieciowe opcje konsoli działają już bez przeszkód.

*

Aktualizacja: Na oficjalnym blogu europejskiego oddziału PlayStation poinformowano, że przywrócono już działanie funkcji „co nowego”. Ponownie włączono także opcję wykorzystywania kuponów promocyjnych. „Ekran informacyjny zawartości” nadal pozostaje częściowo nieaktywny.

*

Oryginalna wiadomość: Sony zamierza wyłączyć dwie funkcje dostępne w PlayStation Network, by odciążyć serwery usługi i zapewnić bezproblemową premierę PS4 w Europie.

wires
Gotowe

„Po udanym debiucie PS4 w Ameryce Północnej zaobserwowaliśmy bezprecedensowy przyrost liczby użytkowników PSN. Podczas piątkowej premiery w Europie spodziewamy się rekordowej sprzedaży i liczby logowań do PSN, nie tylko z Europy, ale także z Ameryki” - czytamy na oficjalnym blogu.

Aby zapewnić płynne funkcjonowanie, Sony wyłączy opcję „co nowego”, umożliwiającą podejrzenie filmów publikowanych przez znajomych oraz zdobywane przez nich trofea.

Niedostępny będzie także „ekran informacyjny zawartości”, pozwalający między innymi na porównanie poczynań w danej grze z wynikami znajomych.

„Opcje zostaną włączone ponownie kilka dni później, gdy emocje związane z premierą konsoli nieco już opadną” - zapewnia Sony.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami