Final Fantasy 14, Final Fantasy 11 i Dragon Quest 10 wymieniają się zawartością

Square Enix szykuje spory „crossover”.

Square Enix organizuje sporych rozmiarów „crossover”, czyli wymianę zawartości, w trzech produkcjach MMO - Final Fantasy 14, Final Fantasy 11 oraz Dragon Quest 10 - informuje serwis Siliconera.

Sage z Dragon Quest 10 odwiedzi Final Fantasy 11, szukając zagubionego Slime'a. Gracze będą mogli także sami wcielić się w sympatycznego, niebieskiego Slime'a. W planach jest też specjalne wyposażenie.

Tymczasem w świecie Vana'diel z Final Fantasy 11 pojawi się Spriggan, jeden z potworów w Final Fantasy 14: A Realm Reborn. Także i tego potwora będzie można własnoręcznie kontrolować i zdobyć związany z nim ekwipunek.

Potężny mag z rasy Tarutaru - Shantotto - znajdzie się w uniwersum Final Fantasy 14 - Eorzea. Tutaj zawartość jest nieco bardziej rozbudowana - użytkownicy będą mogli pokonać Shantotto, a po zwycięstwie postać dołączy do gracza jako nieszkodliwy towarzysz.

Tak samo będzie w przypadku Golemów z Dragon Quest 10. Te, po pokonaniu w Final Fantasy 14: A Realm Reborn, otrzymamy jako towarzyszącego „zwierzaka”.

Shantotto jest tak potężna, że odwiedzi także Dragon Quest 10. Jeśli pomożemy jej zebrać materiały do mrocznych rytuałów, otrzymamy kapelusz Chocobo.

Do Dragon Quest 10 zawędruje także Moogle z Final Fantasy 14: A Realm Reborn. Stworek zaoferuje graczom zadanie do wykonania, nagradzane maską centaura.

Poniżej dokładna rozpiska planów czasowych:

  • Zawartość z FF14 i DQ10 do FF11 - 11 grudnia
  • Zawartość z FF11 do DQ10 - na przełomie stycznia i lutego
  • Zawartość z FF11 i DQ10 do FF14 - na przełomie stycznia i lutego
  • Odwiedziny Moogle w DQ10 - na przełomie lutego i marca

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami