Xbox One - ograniczanie dostępu do aplikacji za przeklinanie w filmach z rozgrywką

Blokady Skype i Upload Studio trwające tydzień lub 24 godziny.

Microsoft czasowo blokuje dostęp do niektórych aplikacji użytkownikom, którzy dopuścili się „nadużywania przekleństw” w trakcie nagrywania rozgrywki z komentarzem i umieścili taki materiał w sieci - informuje Polygon.

skypenope
Zdjęcie jednego z użytkowników, który otrzymał blokadę aplikacji Skype

Podczas zabawy na Xbox One możemy użyć funkcji rejestrowania ostatnich pięciu minut gry, by później - przy pomocy Upload Studio - umieścić film na wirtualnym dysku SkyDrive i udostępnić go innym.

Niektórzy użytkownicy konsoli twierdzą, że zostali ukarani nawet za używanie wulgarnego słownictwa w trakcie prywatnych rozmów na Skype, Microsoft zaprzeczył jednak tym doniesieniom. Przedstawiciel firmy poinformował, że ewentualne czasowe blokady niektórych funkcji mogą dotknąć wyłącznie tych, którzy nadmiernie przeklinają w materiałach wideo udostępnianych w chmurze.

Najczęściej blokowanymi elementami są aplikacje Upload Studio i Skype. Posiadacze konsoli, którzy zostali ukarani informują o blokadach trwających 24 godziny lub tydzień.

PlayStation 4 dysponuje podobnymi możliwościami - gracze mogą nagrywać kilkanaście minut rozgrywki z komentarzem. Nie słyszeliśmy jednak o przypadkach karania użytkowników za używanie przekleństw.

Reklama

Skocz do komentarzy (9)

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (9)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami